Мародери з рф вкрали на Херсонщині 15 тисяч картин

Є лише одна причина крадіжки талановитих картин – безталанність злодіїв. Цей факт підтвердило мародерство у Херсоні - росіяни вивезли більше 10 тисяч картин із Художнього музею ім. О.О.Шовкуненка.

***


Зі звільненого Херсона напередодні 
окупованти вивезли до Сімферополя чотири вантажівки з награбованим майном, — загалом у Херсонській області було вкрадено 15 тисяч картин.

Самые известные картинные кражи

 

Ось лише невеликий огляд скарбниці Художнього музею О.О.Шовкуненко, яка постраждала максимально.

Декілька слів про відомого українського майстра живопису, чий музей пограбували орки.

Відомо, що варвари не мають таланту, хіба що нюх.

Пам'ятаєте сцену з руцької комедії "Не может быть", де йже мова про цінність картини.

"Да тут одних берёзовых дров кубометров сорок!"

Тобто, сміх та сльози.

 Одним словом, дно: орки підігнали чотири вантажівки і завантажили награбоване майно.

***

А тепер біографічний анонс про талановитого художника О.О.Шовкуненко, чиїм ім'ям названо музей.  

Алексей Алексеевич Шовкуненко (1884—1974) :: Великие художники и  скульпторы. Онлайн энциклопедия

Олексій Олексійович Шовкуненко народився 1884 року в сім’ї херсонського робітника. Початкову художню підготовку здобув у Одеському художньому училищі під керівництвом відомих живописців-реалістів К. Костанді та Г. Ладиженського. Вже у той період він експонує свої роботи на ви­ставках Товариства південноросійських художників.

Протягом кількох років (1930—1933) Олексій Шовку­ненко працює на Дніпробуді. Будівництву цієї величної споруди присвячена велика серія його акварелей: “Бу­дівництво гідроелектростанції”, “Гребля”, “Плоти на Дніпробуді”, “Кран”, “Середина греблі” та багато інших. Значне місце в творчості Шовкуненка посідають акварелі, виконані на Донбасі. Але найбільших успіхів домігся майстер у галузі портретного живопису. У роки Другої Світової війни він пише портрети героїв, письменників, поетів, художників, артистів, вчених. Тоді були виконані чудові портрети П. Тичини, архітектора В. Заболотного, академіків О. Палладіна, О. Богомольця, Б. Чернишова, скульптора Б. Яковлева (1944), С. Ковпака (1945) та ін. Ці твори відзначаються глибоко індивідуальною характеристикою портретованих і віртуозною майстерністю виконання. Художник знаходить для кожного портрета оригінальну композицію, відповідну характеристиці персонажа, а також своєрідний технічний прийом.

Окрім напруженої творчої роботи, Олексій Олексійо­вич Шовкуненко багато часу віддавав педагогічній діяль­ності. Ім’ям митця названо Херсонський художній музей.

У художньому музеї зберігалося понад 13 тис. експонатів. Твори живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва не лише з України, а й з країн Європи, Балтії, Середньої Азії, Кавказу, Америки та Далекого Сходу.

***

 

 

 

Музеи Херсона: экспозиции, адреса как добраться в краеведческий,  художественный и другие музеи в Херсоне

***

***

Як повідомляє створений Силами спеціальних операцій сайт «Спротив»:

«За даними нашого підпілля, росіяни вивезли майно з Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка. Музей також має філію у Новій Каховці. Серед колекцій на фонду музею У постійній експозиції музею іконопис XVII — початку XX століття, українське мистецтво II половини XIX — початку XX століття. Також представлені роботи сучасних митців. Загалом із фонду музею, а також інших культурних установ Херсонщини, вивезено майже 15 тисяч експонатів«.

Військові зазначають, що росіяни вже звично для них накрали також сантехніки та побутової техніки.

Нагадаємо, 11 листопада ГУР Міноборони повідомило, що Херсон повертається під контроль України,

Hromadske.radio/news