На українській станції «Академік Вернадський» в Антарктиді пінгвіни відклали перші яйця (фоторепортаж)

У пінгвінів на острові Галіндез біля української станції «Академік Вернадський» з'явилися перші яйця. Біологи нарахували їх уже сім: дві пари мають по двоє яєць, а ще три — по одному.

Про це розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.

«Найперше з'явилося на мисі Пінгвін-поінт, на ділянці, де менше снігу і гнізда ретельно вимощені камінцями. Цікаво, що його випадково побачив сисадмін 27-ї УАЕ Володимир Хомко. А коли вже знахідку пішла фіксувати біологиня Марта Дзиндра, то вона виявила в тієї ж пари й друге яйце. Тож, очевидно, імена для первістків обирати не доведеться: будуть Мартуся та Вовчик», — йдеться у повідомленні. 

На станції «Академік Вернадський» пінгвіни відклали перші яйця (фото)

  У пінгвінів біля станції «Академік Вернадський» з’явилися перші яйця

Національний антарктичний науковий центр

 Біологи пояснюють, що яйця субантарктичних пінгвінів за розміром та формою схожі на гусячі. Вони мають білий колір з сірим або зеленим відтінком. Кладка однієї пари зазвичай складається з двох яєць. Інколи може бути й три, але третє має небагато шансів на виживання.

 У пінгвінів біля станції «Академік Вернадський» з’явилися перші яйця

Національний антарктичний науковий центр

«З відкладених яєць пташенята вилуплюються трохи більше, ніж за місяць, тож чекаємо первістків на початку грудня! До речі, і за яйцями, і за дитинчатами доглядають обоє батьків. Вони це роблять по черзі: доки хтось харчується в океані, інший оберігає гніздо. Загалом же, як відзначають наші біологи, зараз навколо станції ще триває «велике будівництво»: пінгвіни продовжують активно облаштовувати гнізда. Самці зухвало тягають камінці в сусідів, а самки займаються благоустроєм «домівок» й дбайливо ці камінці перекладають», — пояснили у Центрі.

Пінгвіни повернулися до станції «Академік Вернадський» в Антарктиді на початку вересня на так званий шлюбний сезон. Безпосередньо біля бази українських науковців гніздяться понад 100 субантарктичних пінгвінів.

Автор Катерина Гранатова 

 Джерело   Chas.news/news

***