Новий куточок і район - Актівський каньйон. Я там був і вам раджу
В багатьох випадках Актівський і Петропавлівський каньони називають одним іменем - Актівський. Запрошую вас в невелику фотоподорож. Про історію району річки Мертвод я згадував у попередніх дописах. Про флору і фауну - у нас виникало бажання провести ніч в каньйоні. Провести озброївшись приладом нічного бачення. Побачити нічне життя мешканців цього незайманого цивілізацією клаптика землі. Внаслідок суцільної розораності прилеглих земель, для більшості видів тварин каньйон став останнім притулком.
На сьогодні на території парку мешкає 27 видів хребетних тварин, що занесені до Червоної книги України, 5 – до Європейського червоного списку, 5 - до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 176 - до Бернської конвенції. Серед переліку рідкісних видів - полоз лісовий, видра річкова,борсук, балабан, марена дніпровська, орел-карлик, підорлик малий, ящірка зелена та багато інших.
У складі місцевої флори нараховується понад 1000 видів рослин, 34 з них - занесені до Червоної книги України: смілка бузька, гвоздика бузька, вишня Клокова, мерингія бузька, громовик гранітний, рутвиця смердюча, чистець вузьколистий, тюльпан бузький, ковила гранітна та багато інших. До Додатку І Бернської конвенції включено 2 види.Шість видів рослин занесені до Європейського Червоного списку.
Мандруйте Україною.
P.S. Засторога по воді річки Мертвот - багато металів. На практиці - по усій річці ( починаючи з Бобринеччини і до місця впадіння в Південний Буг) пляжі.
Юрій Фоменко
Джерело Дніпроград
***
Флора і фауна