“Я ж не залишу лежачу дитину, обгорнула її в простирадло і понесла на плечах”: свідки російського удару по “Охматдиту” розповіли про пережите (відео)

Майже добу в Києві тривають рятувально-пошукові роботи на місцях "прильотів" російських ракет.  Під завалами ще можуть перебувати люди. Ось декілька епізодів з місця трагічної події і в той же час - людського подвигу. 

8 липня, армія РФ кілька разів обстріляла Київ. За попередньою інформацією, 27 загиблих, і більше 100 осіб постраждали. Руйнування зафіксовано в семи районах столиці. Постраждала Національна дитяча спеціалізована лікарня “Охматдит”, пошкоджено дитячий садочок, медичний центр і житлові будинки, - повідомляє FREEДОМ.

Найбільш руйнівного удару росіяни завдали по дитячій лікарні “Охматдит”. Серйозно постраждало токсикологічне відділення, де в момент атаки перебували діти, які проходили процедуру гемодіалізу. Вибито всі вікна в будівлі хірургічного відділення.

Усіх постраждалих і пацієнтів “Охматдиту” евакуюють в інші медичні установи Києва.

“Наразі відбувається процес евакуації дітей, які перебували на лікуванні, і не постраждали від наслідків терористичного акту Російської Федерації. Насамперед надали допомогу тим, хто постраждав, потім забрали тих, хто був у реанімаційних відділеннях, і хто був на апаратах життєзабезпечення. Зараз пішли по тих дітлахах, яким будуть потрібні щоденні лабораторні аналізи — онкологія, онкогематологія. Їх розвозимо по профільних лікарнях”, — повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

З моменту російського удару минуло близько шести годин. Триває робота з розбору завалів. На місці працюють усі екстрені служби. На місце трагедії прибули сотні жителів Києва, вони допомагають розбирати завали, привозять воду, продукти та інше необхідне.

Лілія перебувала в лікарні в момент удару, у неї вчора народився племінник, і сьогодні малюкові мали робити операцію на серці. Коли російська ракета вдарила по “Охматдиту”, дитина перебувала в кардіологічному корпусі, а лікарі якраз вирішували, коли починати операцію.

“У той час, коли ми чекали, пролунав вибух. Нас усіх накрило вибуховою хвилею. Потім ми всі разом, хто був на території лікарні, почали розбирати завали, допомагали надавати медичну допомогу. Коли приїхала Нацгвардія, поліція, рятувальники, ми переключилися на подачу чи то медикаментів, чи то води та всього, що було потрібно”, — поділилася Лілія.

Лікарня “Охматдит” надає спеціалізовану медичну допомогу і є найбільшою дитячою лікарнею України. Сюди привозили маленьких пацієнтів зі складними захворюваннями. Один із них — Міша, хлопчик фактично живе в “Охматдиті” вже близько 10 місяців, стільки часу необхідно, щоб вилікувати пролежні.

Про Мішу піклується зокрема співробітниця патронатної служби “Надія” Мая Куп’янець.

“Коли ми почули вибухи, то ті, хто могли ходити, побігли в підвал, але я ж не побіжу, я не залишу лежачу дитину. Ми разом із ліжком поїхали. Коли ми виходили з палати, якраз пролунав вибух і вилетіло скло. Якби ми були ближче на 2 метри, то осколки б порізали мене. Світло вибило одразу. Хтось побіг сходами, а ми стояли біля ліфтових шахт. Потім було велике задимлення, нам сказали спускатися вниз. Я намагалася спустити Михайла на руках, але дуже важко, тому я його загорнула в простирадло і понесла на плечах”, — розповіла Мая.

Влада Києва оголосила 9 липня днем жалоби. Офіс генерального прокурора України розпочав досудове розслідування за фактом порушення законів і звичаїв війни, поєднаного з навмисним убивством.

Як повідомлялося раніше, сьогодні російська армія випустила по Україні понад 40 ракет різних типів. Під ударами перебували Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Слов’янськ, Краматорськ. На цей час відомо про понад 30 загиблих, понад 120 постраждалих.

Джерело  " FREEDOM  "