Італія може депортувати півмільйона мігрантів

"Італія відкриває двері для хороших людей і дає квиток в один бік тим, хто приїхав до Італії, щоб створювати безлад і при цьому сподіватися, що про них подбають. Відправити їх додому - наш головний пріоритет", - сказав міністр.

Сальвіні очолює ультраправу партію "Ліга", що веде кампанію за депортацію 500 тисяч мігрантів, які незаконно проживають в Італії. Його заява пролунала через кілька годин після того, як італійський президент Серджо Маттарелла ухвалив новий популістський уряд.

Глава МВС Італії запропонував залучити кошти на масові депортації. Згідно з діючими правилами, кожен мігрант має бути депортований на літаку в супроводі двох італійських агентів. Це обійдеться італійській владі в три тисячі євро на одного мігранта. 

Нещодавнє дослідження, проведене L'Espresso, показало, що план Сальвіні щодо депортації 500 тисяч мігрантів коштуватиме приблизно 1,5 мільярд євро.

Як зазначає видання, хоч риторика викликала занепокоєння міграційних експертів та гуманітарних груп, вона розглядалася як надзвичайно нереальна програма, оскільки в Італії не має ресурсів та правової гнучкості для проведення дорогих масових депортацій.

Джерело: Укрінформ