“Акт Сенцова” - міжнародний пакет санкцій проти іноземних чиновників

Міністерство закордонних справ України планує розробити "Акт Сенцова" за зразком американського "Акта Магнітського" - пакет санкцій для іноземних посадових осіб за порушення прав людей.

*** 

МЗС оновлює свою санкційну політику стосовно Росії і хоче розробити алгоритми введення санкцій, приєднання до санкцій Ради Безпеки ООН, а також введення в законодавство санкцій ЄС, про це розповів спеціальний представник МЗС з питань санкційної політики Олексій Макеєв, - пише “Сьогодні“.

“Ми плануємо створити в Україні, за зразком американського “Акта Магнітського”, свій український “Акт Сенцова” – процедуру накладання санкцій і подальшого переслідування українськими правоохоронними органами тих іноземних посадовців, які системно порушують права людини, обвинувачуються в організації та замовленні вбивств, викрадень, тортур і нелюдського поводження, у винесенні неправомірних та політично вмотивованих вироків”, – зазначив він.

Окрім того, у міністерстві планують створити систему перевірки ефективності санкцій, внести зміни до Адміністративного та Кримінального кодексу щодо відповідальності за порушення санкцій і створити відкритий реєстр санкцій.

Зазначається, що “Акт Магнітського” розробили 2012 року в США. Документ визначав коло осіб, причетних до загибелі в слідчому ізоляторі юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського і ввів заборону на в’їзд до США і фінансові санкції стосовно низки російських чиновників. Незабаром подібні “акти Магнітського” схвалили Канада і країни Балтії.

Новости за ночь: Великобритания введёт санкции в рамках «акта Магнитского»

Джерело   "Діло"