5 тисяч пельменів і 13 тисяч вареників: святкові смаколики з Тернопільщини для воїнів (фото)

Українських захисників вирішив підтримати священик Олексій Філюк, який разом з благодійниками закупив фарш та муку і згуртував людей наліпити пельменів для військових на передовій.   

5 тисяч пельменів і 13 тисяч вареників: мешканці Тернопільщини приготували святкові смаколики для військових на Сході
 
Парафіяни вже звикли, що бачать його не лише під час служб у церкві, а й активно спілкуються з ним в Інтернеті. Священик адмініструє в соцмережі «Facebook» спільноту «Моя Лановеччина», у якій є майже 16 тисяч учасників. А також у час, вільний від церковних та домашніх справ, веде в «Youtube» блог кулінарних рецептів.

Отець Олексій і закрутки робить, і торти пече. Цього разу вирішив потішити домашніми стравами не лише своїх близьких.

 

 

14 січня увечері у церковному будинку зібралися 30 жінок, які за чотири з половиною години наліпили 5 тисяч пельменів. Аби зварити їх усі, знадобилося ще п’ять годин. 

– Пельмені ми залили смальцем у пластикові відерця, щоб вони довше зберігалися. Загалом на передову відправлять 65 літрів пельменів, – розповів Олексій Філюк.
Разом із солодощами та листівками з Лановеччини їх передали у «Червоний хрест». Звідти повезуть на передову.
А в їдальні Лозовецької школи з 12 січня працювала «Фабрика Рідвяного вареника». Близько 70 працівників Байковецької сільської ради, членів молодіжної громадської організації «Файна громада», вчителів та учнів шкіл громади, підприємців і місцевих жителів зібралися разом, щоб приготувати вареники для наших захисників, які боронять українські кордони на сход. За кілька у дружній команді наліпили більше 13 тисяч вареників.

 

 

– Дякую усім за те, що знайшли час і можливість долучитися до благородної справи,- каже сільський голова Анатолій Кулик. – Безумовно, вареники, зроблені вашими руками, нагадають нашим героям про тепло рідної домівки, про сім’ю, про величне свято народження Ісуса Христа, але, насамперед, вони будуть для них свідченням того, що їх пам’ятають, що ними гордяться, що їх чекають.

 

 
Джерело  "Наш День"