Акт гуманізму - росія в шоці! Бельгія перепросила за викрадення дітей у ​​Конго та виплатить компенсацію

Чим відрізняється гуманізм від фашизму? Це навряд чи зрозуміють рашисти, які крадуть дітей із оккупованої території України. Але ось випадок, який демонструє, що закони справедливості діють, а карма неминуча...

***

Брюссельський суд зобов’язав Бельгію відшкодувати збитки п’ятьом жінкам, яким зараз 70-80 років, які були викрадені у своїх батьків, коли вони були маленькими дітьми, - повідомляє  Smithsonian magazine

Бельгію визнали винною у злочинах проти людства за викрадення тисяч дітей у Конго

У Бельгії визнали злочини проти людяності/Фото: AP Photo / Francisco Seco

Деталі

Минулого тижня апеляційний суд Брюсселя постановив, що бельгійська держава скоїла злочин проти людства. Тепер держава має виплатити кожній жінці по 50 000 євро "за моральну шкоду, спричинену втратою зв’язку з матір’ю, а також за пошкодження їхньої особистості та зв’язку з їхнім первинним оточенням". Позивачка Леа Таварес Мухінга зазначає:

Нарешті нас почули, і суди ухвалили рішення на нашу користь. Це дуже велика частина нашого життя, яку у нас забрали, яку бельгійська держава зламала. Ми ніколи не зможемо його повернути. Але принаймні це жест деякого полегшення.

Протягом багатьох десятиліть Бельгія керувала територією сучасної Демократичної Республіки Конго, Бурунді та Руанди. Міжрасові стосунки засуджувалися, а діти темношкірих матерів і білих батьків не визнавалися урядом, якщо їх не приймав їхній білий батько. В іншому випадку багато з цих дітей, відомих як метиси, стали підопічними держави.

Таварес Мухінга було 2 роки, коли бельгійська влада забрала її від матері та привезла на місію в Катенде приблизно в 1946 році. Притулком для дівчаток керували черниці, які казали своїм підопічним, що вони "діти гріха". Дітям говорили, що їх батьки померли, тому своїм батьком вони мають вважати державу. Таварес Мухінга зазначає, що такі діти недоїдали, їх часто били (у неї навіть досі залишилися шрами).

Коли Бельгійське Конго здобуло незалежність у 1960 році, дівчат Катенде покинули, а під час подальших заворушень багато з них зазнали сексуального насильства. Через роки четверо позивачок стали громадянами Бельгії, а п’ята, Марі-Жозе Лоші, стала громадянином Франції. У 2018 році п’ятеро жінок зібралися на барбекю, де вони розповіли свою історію дітям і вирішили подати позов до суду.

У 2019 році уряд Бельгії перепросив за роль країни у викраденні людей у Конго, а наступного року король Бельгії Філіп висловив "глибокий жаль за ці минулі рани".

У 2021 році п’ятеро жінок оскаржили свою справу в суді нижчої інстанції та програли. Вони вирішили подати апеляцію — і тепер, через три роки, вони виграли.

Більш детально  Meta.ua/uk/news