Амеріканські снаряди, "збіднений уран" і "бідні російські танки", які заблукали в Україні...
Як повідомило інформоване виданння Reuters, США постачатимуть ВСУ особливі бронебійні боєприпаси зі збідненим ураном, які дуже ефективні, а тому "бідні" будуть російськи танки, які заблукали в Україні.
***
Військова допомога від США. У новому пакеті Америка вперше відправить Україні бронебійні боєприпаси, що містять збіднений уран.
Про їхнє постачання планують оголосити наступного тижня.
facebook.com/GeneralStaff.ua
Україні нададуть снаряди зі збідненим ураном. Що про них відомо і чому панікує Кремль?
США нададуть Україні перші снаряди зі збідненим ураном
Про те, що Сполучені Штати можуть вперше передати Україні снаряди зі збідненим ураном, журналістам Reuters розповіли два американські чиновники. Також ЗМІ ознайомилися із відповідним документом. Вони зазначають, що снаряди зі збідненим ураном можуть допомогти знищити російські танки.
Снаряди зі збідненим ураном увійдуть до нового пакету військової допомоги Україні, про передачу якого США планують оголосити вже наступного тижня. Боєприпаси можуть бути випущені з американських танків Abrams, які мають доправити в Україну найближчими тижнями. Один з американських чиновників заявив, що майбутній пакет допомоги коштуватиме від 240 до 375 мільйонів доларів — залежно від вмісту. За словами офіційних осіб, вартість і вміст допомоги ще уточнюють.
"Хоча Британія відправила в Україну боєприпаси зі збідненим ураном на початку цього року, це буде перше постачання таких боєприпасів зі США і, ймовірно, викличе суперечки. Це слідує за попереднім рішенням адміністрації Байдена надати Україні касетні боєприпаси, попри занепокоєння щодо небезпеки, яку така зброя становить для цивільного населення", — пише Reuters.
Сполучені Штати використовували боєприпаси зі збідненим ураном у величезних кількостях під час війн у Перській затоці 1990 і 2003 років і під час бомбардувань НАТО колишньої Югославії в 1999 році. Однак використання боєприпасів зі збідненим ураном є предметом гострих дискусій.
Так, противники таких снарядів, зокрема Міжнародна коаліція із заборони уранової зброї, стверджують, що вживання або вдихання пилу збідненого урану становить небезпечні ризики для здоров’я, включаючи рак і вроджені дефекти. Водночас Міжнародне агентство з атомної енергії повідомляло, що дослідження в колишній Югославії, Кувейті, Іраку та Лівані "показали, що існування залишків збідненого урану, розсіяних у навколишньому середовищі, не становить радіологічної небезпеки для населення постраждалих регіонів".
Фахівці стверджують, що збіднений уран — це той, що залишається після обробки видобутої уранової руди. І він є навіть менш радіоактивним, ніж сама руда. "Такий уран не підходить для виготовлення будь-яких ядерних боєприпасів, навіть брудних ядерних бомб", — пояснював в ефірі "Радіо Донбас.Реалії" головний редактор військового порталу Defense Express Олег Катков.