Астрофізики зафіксували потужний вибух на Сонці найвищого Х класу

Астрофізики з підвищеною увагою спостерігають за Сонцем, де 29 листопада стався найпотужніший спалах за останні три роки, який можна віднести по викиду енергії до вищого Х класу.

***

Про це повідомляється на сайті лабораторії рентгенівської астрономії ФІАН.

Вибух стався на стороні Сонця, невидимої із Землі, тому існує ймовірність, що потужність спалаху була значно сильніше, ніж це випливає зі свідчень космічних детекторів рентгенівського випромінювання. Охоплена вибухом область була настільки велика, що верхня частина спалаху виявилася видна через лівого краю сонячного диска.

Спалоху було присвоєно четвертий бал за п’ятибальною шкалою, а по викиду енергії вчені не виключають, що ця подія відноситься до вищого Х класу.

За словами астрономів, вибух не вплине на Землю, так як заряджені частинки і потоки плазми пройдуть в сотнях мільйонів кілометрів від планети. Однак через обертання Сонця центр спалаху повинен виявитися в поле зору астрономів протягом доби, а через кілька днів він виявиться на лінії Сонце – Земля. Поки вчені не можуть сказати точно, чи збережеться на той час спалахової активність.

Коллекция заблуждений: Солнце имеет желтый цвет. Или оранжевый | Журнал  Популярная Механика

Нагадаємо, американське космічне агентство NASA завершило випробування сонячного щита космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST), який повинен захистити флагманську обсерваторію від сонячного випромінювання.

Джерело "Прямий”