Астрономи відкрили найвіддаленішу з відомих галактик

Це відкриття допомагає вченим краще зрозуміти період, який тривав безпосередньо після Великого вибуху.

Галактику знайшли за допомогою телескопа "Хаббл", і її віддаленість потім була підтверджена наземною Обсерваторією імені Кека на Гаваях.

Оскільки світлу потрібно дуже багато часу, аби дійти до нас від далекої частини Всесвіту, зараз ми бачимо галактику такою, якою вона була через 700 млн років після Великого вибуху, що стався понад 13 млрд років тому.

Астрономи змогли визначити, наскільки далеко вона від Землі, проаналізувавши її колір.

Оскільки Всесвіт розширюється і все рухається від нас, світлові хвилі розтягуються. Тому об'єкти виглядають червонішими, ніж вони є насправді.

Астрономи оцінюють цю зміну кольору за шкалою, яка називається червоним зсувом.

Вони виявили, що червоний зсув цієї галактики дорівнює 7,51, тоді як попередній рекордсмен за віддаленістю мав показник 7,21.Таким чином, виявлена галактика - найвіддаленіша з коли-небудь знайдених.

Сама галактика є невеликою: її маса дорівнює близько 1-2% маси Чумацького Шляху. Але вона має дивну здатність - перетворювати газ і пил на нові зірки з разючою швидкістю, в сотні разів швидше, ніж наша власна галактика.

За словами одного з авторів дослідження, професора Стівена Фінкельштейна, вивчення таких галактик - це дуже цікавий спосіб більше дізнатися про Всесвіт, оскільки вони можуть багато розповісти про те, які фізичні процеси відбуваються під час формування та еволюції галактик.

"Ця галактика цікава не лише тим, що вона така віддалена, але також і тим, що вона доволі незвичайна", - додає він.

Професор також зазначає, що найближчими роками астрономи можуть виявити ще більше віддалених галактик, коли НАСА запустить на орбіту нову обсерваторію під назвою "Космічний телескоп Джеймса Вебба" та запрацюють інші наземні телескопи.

Джерело: NEWS Україна