Блиск надії, але світ чекає від Саміту миру дії. У Швейцарії стартує знакова подія

15 червня, у Швейцарії стартує Глобальний саміт миру, організований Україною. Його основою стане Формула миру і в першу чергу на заході планують розглянути три з 10 ключових питаннь: ядерна та продовольча безпека, а також звільнення українських військовополонених та викрадених Росією дітей.

***

Більш детально в матеріалі:

"Напередодні, 14 червня, стало відомо, що у Саміті візьмуть участь 92 держави світу та 8 організацій, з яких 57 будуть представлені на найвищому рівні. Кореспондент OBOZ.UA перебуває в основному медіацентрі саміту, наше видання вестиме текстову трансляцію заходу.

У Швейцарії стартує дводенний Саміт миру: що відбувається на історичній зустрічі року. Усі подробиці онлайн

 

10:44 – Зеленський: Путіна треба поставити на місце усіма можливостями. Посиленням України, потужними санкціями, політичною ізоляцією.

10:22 – Зеленський: Росія використовує на місяць 3200-3500 КАБів, це guided aerial bombs, виключно по цивільному населенню, цивільній інфраструктурі. Так само, як робив Гітлер, – "коврове" бомбардування – все те саме, як одна методичка.

10:00 – В інтерв'ю Володимир Зеленський заявив, що "шлях до миру довгий, тому що ми маємо справу з терористами, і ми повинні йти найбільш правильним шляхом, базуючись на статуті ООН і міжнародному праві. Це дуже важливо, щоб у нас був один базис. І ми так йдемо, не порушуючи закон, не порушуючи права людей".

Наразі відомо, що президенти України та Швейцарії Володимир Зеленський та Віола Амгерд планують виступити перед журналістами зі спільною заявою о 14:45 (за київським часом). Після цього почнуть прибувати учасники саміту.

О 17:30 за київським часом розпочнеться офіційна церемонія зустрічі учасників Глобального Саміту миру, а далі – перше пленарне засідання.

До української делегації, окрім президента Зеленського, увійшли керівник ОП Андрій Єрмак, перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, заступники керівника ОП Ігор Брусило, Ігор Жовква та Микола Точицький, уповноважений Верховної Ради Дмитро Лубінець та посол України в Швейцарії Ірина Венедіктова.

Напередодні саміту Україна зробила важливу річ: наростила власну дипломатичну присутність у країнах Африки, Латинської Америки – загалом на Глобальному Півдні. Велика кількість цих країн візьме участь у заході.

630 360 1718424773 424 1

Очікується, що Саміт миру може стати платформою для розв'язання таких задач, як повернення депортованих Росією українських дітей, посилення санкцій проти Росії, відновлення продовольчої та ядерної безпеки, а також подолання кризи у питаннях глобальної безпеки.

Позиція України: повернення всіх наших дітей без жодних умов, обмін військовополоненими за принципом "всіх на всіх". Крім того, завдяки Саміту миру можна створити механізми, які забезпечать тиск на Росію і зроблять експорт харчових продуктів з України вільним. Необхідно запобігти використанню їжі як зброї.

Чого чекати від зустрічі у Швейцарії

Саміт миру – найамбітніший захід українського уряду, спрямований на забезпечення глобальної підтримки свого бачення справедливого та тривалого миру в країні. Раніше заступниця директора Євразійського центру Atlantic Council Шелбі Магід для видання Atlantic Council проаналізувала майбутню подію.

За словами експертки, попри те, що саміт не є мирними переговорами, за ним важливо спостерігати з двох причин:

– Україна сподівається підвищити підтримку свого мирного плану, хоч розглядатимуться не всі пункти;

– саміт може стати чудовою нагодою продемонструвати далекосяжну підтримку України серед незахідних країн.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– 14 червня президент України Володимир Зеленський прибув до Швейцарії на Саміт миру. Він зазначив, що на цьому заході разом із партнерами "маємо докласти всіх зусиль, щоб покласти край війні".

– Росія 14 червня опублікувала список з 430 українських військовослужбовців, які "готові найближчим часом повернутися додому, якщо українська сторона погодиться взяти їх в обмін на російських військовослужбовців". Український омбудсмен Дмитро Лубінець назвав такий крок напередодні Саміту миру "не більше як провокацією".

– Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Саміт миру у Швейцарії не є платформою для прямих переговорів між Україною та Росією. У цьому заході візьмуть участь близько 100 країн, і його метою є розробка спільних параметрів миру, які ґрунтуються на міжнародному праві та Статуті ООН.

 

Джерело  " Obozrevatel.com "