Боротьба за Україну. The struggle for Ukraine

19 червня 2018 року в прес-клубі ДОО НСЖУ експерти Лондонського Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House Джеймс Шерр та Роберт Брінклі презентували звіт «Боротьба за Україну» («The struggle for Ukraine»), який стосується аналізу реформ, що відбуваються в державі.

Дослідники переконані, нині боротьба України триває на двох фронтах - воєнному та фронті реформ, тож ставлять собі за мету проінформувати про бачення подій не лише громадськість, а й політиків, офіційних державних службовців і майбутніх фахівців.

Звіт «Боротьба за Україну» було підготовлено та презентовано міжнародній спільноті в 2017 році. Переклад звіту українською мовою здійснено за підтримки «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом «Відродження», з метою сприяння публічному обговоренню реформ у регіонах України.

Відколи спалахнув Євромайдан, Україна бореться за своє існування як незалежна держава. У цьому звіті йдеться не лише про боротьбу України  за єдність та її спротив втручанню і тиску Росії - у військовій, дипломатичній, економічній та медіа сферах. Це також стосується внутрішнього протистояння, що визначає політичне, інституційне та громадянське майбутнє України.

Упродовж останніх чотирьох років в Україні було проведено глибоке реформування. Але поряд з визнанням всіх здобутків України, в цьому звіті детально розглянуті сфери, де влада не виправдовує сподівань народу або не виконує зобов’язань, що випливають з угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

«Тут порушуються питання, що стоять перед Україною. Перше - як добути єдність  та протистояти втручанню Росії. Друге - внутрішній конфлікт, через який держава не може визначити своє громадянське майбутнє. Серед досягнень України - низка реформ, які були проведені за 4 роки та є більш ефективними ніж ті, що робились за попередні 20 років. Але й надалі Україні потрібні економічні та політичні перетворення. Серед недоліків системи - наявність людей, що мають великі кошти та зацікавлені в політиці. Як ви знаєте слово «олігарх» походить з давньогрецького і означає влада небагатьох», - зазначив Роберт Брінклі.

ukraine11

«Ми впевнені: новини, які бачили у Великій Британії, США та інших країнах Європи були результатом впливу російських медіа. В 2014 році ми зрозуміли: криза заполонила Україну і не можна оминути її проблем. Те, що Україна підписала угоду з Європейським Союзом, показало, що це держава, яка розвивається. Які зміни потрібні? Надати допомогу малому та середньому бізнесу. Необхідна земельна реформа. Державні установи, яких близько трьох тисяч, але серед цих трьох тисяч є малоефективні. Також потрібні виборчі, судові та антикорупційні реформи. Чиновники та політики мають усвідомити, що нам потрібні зміни в українському суспільстві. А лідери, які проводять в Україні реформи, повинні налагодити зв'язок з народом». Роберт Брінклі 

За його словами, нині на карту поставлена довіра та єдність західних країн щодо українського питання. Міжнародна спільнота суттєво приклала зусиль для розвитку нашої держави, інвестуючи в неї мільярди доларів. У звіті подані рекомендації, що будуть сприяти збереженню та зміцненню репутації у західних партнерів.

Також звіт має рекомендації щодо зміцнення безпеки держави,  пришвидшення євроінтеграції, прискорення економічних та політичних реформ.

«Прогрес в Україні помітний на багатьох фронтах, однак насправді ситуація доволі загрозлива. Незавершені реформи можуть підірвати довіру до «нових сил» і призвести до розчарування серед мільйонів українців. Це стане «зеленим світлом» для реваншистів, які прагнуть зірвати зміни в Україні. Завдяки виконанню викладених в звіті рекомендацій, можна зробити систему управління більш відкритою і гнучкою. Йде боротьба за Україну, але Україна має сама боротися за себе, а західні партнери її підтримають», - зазначив Джеймс Шерр.

«Ми багато робимо для того, щоб Путін програв: вводимо жорсткі санкції щодо Росії, Україна отримує летальну оборонну зброю. Це має переконати Москву, що вона не виграє». Джеймс Шерр

Источник: chelovek21