Чужих дітей не буває. В Україні стартує новий етап реформи Будинків дитини
Як же буде виглядати актуальна реформа? Про це журналісти дізналися в міністерстві соціальної політики, де зробили недавно заяву . Заступник міністра соціальної політики Олег Коваль повідомил, що наступний етап дій буде проходити в рамках реформи будинків дитини.
“З 2020 року дітей не будуть влаштовувати в будинки дитини, а держава і суспільство буде здійснювати усі заходи, щоб зберегти можливість проживання і виховання дитини з рідними батьками, а також допомагати їм у складних життєвих обставинах. У виняткових випадках діти будуть спрямовані до патронатної чи прийомної сім’ї або до сімейного будинку дитини”, – підкреслив Коваль.
Діти зможуть жити в будинках дитини до 2023 року. З 2023 року замість дитячих будинків повинні організувати паліативно-реабілітаційні центри.
В їх обов’язки будуть входити турбота про дітей, які проходять реабілітацію, і допомога дітям, які вже виховуються в прийомних сім’ях.
“Навіть самий хороший притулок – ніколи не замінить дитині сімейного тепла і турботи. Тому всі обласні адміністрації повинні завершити розробку програм по влаштуванню дітей, залучити до цієї роботи адміністрації міст, районів та об’єднаних територіальних громад”, – пояснив заступник міністра соцполітики.
Раніше повідомлялося, що в Україні не залишиться жодного інтернату. Це стане результатом реформи, мета якої – не допустити потрапляння дитини в дитбудинок. Зараз в інтернатах перебувають понад 100 тисяч дітей – тільки близько 8% з них сироти, решта мають батьків або близьких родичів.
Джерело "НАРОДНА ПРАВДА"