Дожилися: ООН вимагає вжити заходів щодо Кагарлика - справа з насильством така

"Ми глибоко стурбовані повідомленнями про сексуальне насильство та катування щодо жінки та чоловіка у відділенні поліції в Кагарлику".

 "Нільс Мельцер, спеціальний доповідач ООН з питання катувань та інших жорстоких, нелюдських чи таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання, після свого візиту в Україну в 2018 році, підкреслив, що "слід вжити швидких та ефективних заходів для зміни культури поліції, яка, очевидно, все ще вважає жорстоке поводження прийнятним", – йдеться у повідомленні Місії.

У Місії ООН з прав людини висловили стурбованість ситуацією на Київщині, де двоє поліцейських підозрюються у зґвалтуванні. Про це йдеться у повідомленні місії ООН у Facebook.

Місія ООН з прав людини також закликає Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора провести "ефективне, оперативне, ретельне та неупереджене розслідування всіх ймовірних злочинів вчинених поліцією, в тому числі нещодавнього інциденту в Кагарлику".

"Ми також закликаємо Національну поліцію вжити необхідних заходів для запобігання подальшим випадкам катування та жорстокого поводження в їхніх рядах. Нарешті, ми закликаємо парламент України привести статтю 127 Кримінального кодексу у повну відповідність до статті 1 Конвенції проти катувань, таким чином закривши існуючі чи потенційні лазівки для безкарності", – додали представники ООН.

Раніше стало відомо, що комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності 1 червня пройде екстрене засідання через зґвалтування в відділенні поліції міста Кагарлик.

Нагадаємо, у Кагарлику на Київщині двоє поліцейських зґвалтували та катували жінку у відділі поліції.

Джерело  "Прямий"