Філіппіни виходять з Міжнародного кримінального суду

"Повідомляю, що Філіппіни відкликають свою ратифікацію Римського статуту. Рішення набуває чинності негайно", - цитує Дутерте агенція новин AFP.  За даними філіппінської поліції, з середини 2016 року - обрання президентом Дутерте й оголошення ним кампанії проти наркодилерів - було вбито близько чотирьох тисяч підозрюваних у причетності до наркоторгівлі. Водночас правозахисники стверджують, що реальна кількість загиблих як мінімум утричі перевищує офіційну статистику. МКС веде попереднє розслідування щодо можливого скоєння злочинів проти людяності поліцією та силами безпеки Філіппін.

Нагадаємо, що МКС було створено на основі Римського статуту, ухваленого в 1998 році. Цей правовий інститут діє постійно, до його компетенції належить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Утім, часто в його діяльність втручається політика. У 2002 році свою ратифікацію Римського статуту відкликали США. На тлі визнання МКС анексії Криму міжнародним конфліктом президент РФ Володимир Путін також наказав вивести РФ з-під юрисдикції суду.

Україна в угоді з ЄС зобов'язалася ратифікувати Римський статут та приєднатися до МКС. Навесні 2014 року Верховна Рада поширила юрисдикцію Суду на злочини, скоєні на території України з 20 лютого 2014 року.

Источник: DW