Гарячий поцілунок супутника. "Паркер". Чи вцілів він в обіймах Сонця?

Історічна подія - сучасний зонд NASA "Паркер" наблизився до Сонця на рекордно близьку відстань, а також набрав найвищу швидкість у своїй історії, щоб момент торкання гарячої оболонки був максимально коротким.

***

24 грудня 2024 року, о 13:53 за Києвом, сонячний зонд NASA "Паркер" наблизився до Сонця на рекордно близьку відстань і набрав найвищу швидкість у своїй історії.

Про це повідомляє видання Space. Апарат пролетів на відстань всього 6,1 млн. км від нашої зірки, проникаючи в розпечену корону Сонця. Швидкість зонда при польоті досягла 692 000 км/год, що у 300 разів перевищує швидкість реактивних винищувачів.

У вересні 2023 року сонячний зонд NASA "Паркер" став найшвидшим штучним об'єктом, досягнувши швидкості 635 266 км/год. Через кілька днів вчені очікують на підтвердження, що зонд пережив екстремальні умови і, можливо, досяг ще більших показників швидкості при зближенні з Сонцем 24 грудня.

Це вже 22-ге зближення зонда із Сонцем з 2018 року, і хоча вчені поки що не можуть підтвердити, чи пережив апарат цей рекордний маневр, результати будуть відомі 27 грудня. За прогнозами, "Паркер" може здійснити ще два подібні зближення у 2025 році.

Яку таємницю розгадує зонд NASA "Паркер"

Зонд NASA "Паркер" наблизився до Сонця на рекордно малу відстань, збираючи унікальні дані про сонячну корону. Вчені прагнуть з'ясувати, чому корона Сонця, що знаходиться далеко від ядра зірки, має температуру більше 1 млн градусів Цельсія, тоді як поверхня Сонця лише 5500 градусів. Згідно зі стандартною моделлю зірок, температура повинна знижуватися з віддаленням від ядра, але корона руйнує цю закономірність. Її розташування, майже на 1,5 млн км далі від ядра, свідчить про невідомий механізм, що забезпечує такий нагрів.

На даний момент ще невідомо, чи вижив сонячний зонд, але вчені чекають з хвилюванням  відповідь найближчим часом.

Джерело  " TSN.ua "