"Губить людей не повінь, а просто вода..." Талібан готовий захопити Іран через брак водних ресурсів

Є дощі, є вода, а повінь взагалі за щастя на одній з ділянок афгано-іранского кордону, де відбулися озброєння зіткнення між талібами та іранськими прикордонниками. Талібан загрожує нападом на Іран, який є союзником росії.

***

Йдеться про Іран, який звинуватив афганських Талібів у порушенні договору 1973 року, що регулює право на водойму Гільменд.

 

В Афганистане зафиксировано 60% падение уровня грунтовых вод

Социально-экономические причины афганской миграции и решения — ANKASAM |  Ankara Kriz ve Siyaset Araştırmaları Merkezi

 

Афганські таліби вивели бронетехніку для атаки на прикордонний пост Ірану. Як наслідок, у результаті стрілянини двоє іранських прикордонників і один боєць ісламістського руху вбиті, передає Reuters. Міжнародний кореспондент, афганський журналіст BBC Таджуден Соруш опублікував напередодні розповсюджуване талібами відео, на якому видно, що ті підійшли близько до іранської бази у прикордонній зоні.

Міноборони Афганістану звинуватило іранські сили у відкриті вогню. А ватажки Талібану готові розпочати джихад проти Ірану "з більшим ентузіазмом, ніж на війні проти Америки".

  

«Якщо старійшини дозволять джихад, ми скоро завоюємо Іран», – заявив один з них.

Наразі невідомо, що спровокувало інцидент, у якому також постраждали кілька людей, але це сталося на тлі напруженості між двома країнами через права на воду.

 ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

 

Іран звинуватив афганський Талібан у порушенні договору 1973 року, обмеживши потік води з річки Гільменд до висохлих східних регіонів Ірану, звинувачення, яке Талібан відкидає.

 

 

Як відомо, Іран є одним з ключових союзників Росії через постачання дронів, якими Москва зазвичай атакує українські міста, як і в сьогоднішній рекордній за щільністю атаці на Київ. 

Ірано-афганські відносини 

Афганістан належить до зони впливу Ірану в контексті Паніранізму. Це поширювана Тегераном ідеологія, прихильники якої виступають за об'єднання іранських народів, серед яких курди, перси, таджики, талиші, пуштуни, белуджі та зазакі. 

 Попри те, що у 2010 НАТО звинуватив Іран у підтримці ісламістів Талібану, за дев'ять років до того, в жовтні 2001 після вторгнення до Афганістану Міжнародної коаліції (як реакція на теракт 11 вересня у ВТЦ у Нью-Йорку) та падіння режиму талібів, двосторонні відносини між Іраном та Афганістаном покращилися.