КБ "Південне" у деталях показало надзвукову ракету "Блискавка" (фото)

***

Ракета "повітря-поверхня" "Блискавка"

Ракета "повітря-поверхня" "Блискавка"

Читайте також: Ізраїль завершив постачання комплексу ПРО Iron Dome до США
 
Ракета Ракета "Блискавка" від КБ "Південне"

Рендер "Блискавки" КБ "Південне" показало у своєму відеозвіті з підсумками 2020 року (на 5:43):

На ньому добре видно модульну конструкцію самої ракети, яка складається з декількох відсіків. Двигуна, бортової апаратури, бойової частини та системи наведення.У ракеті використаний, судячи з усього, прямоточний повітряно-реактивний двигун, який дозволяє розігнати "Блискавку" до надзвукової швидкості. За різними оцінками вона може становити від 2000 до 2500 км/год.

Блискава ракетаДвигун ракети "Блискавка"

Одразу за двигуном знаходиться відсік бортової апаратури, де розміщуються системи керування та навігації - інерційної та супутникової. Таке поєднання дозволяє використовувати GPS виключно, як додаткову систему, інформація з якої лише "підстраховує" інерційну. Додамо, що аналогічне поєднання використовує і крилата ракета Р-360 "Нептун".

Блискава ракетаАпаратура навігації та керування польотом

Далі розміщена бойова частина, та, скоріш за все, радіовисотомір, який також необхідний ракеті для контролю льотних параметрів, особливо на кінцевій ділянці польоту.

ракета блискавкаБойова частина

На рендері "Блискавка" продемонстрована з активною головкою самонаведення на базі активної фазованої решітки. Це дозволяє їй знищувати радіоконтрастні цілі.

ракета блискавкаГСН ракети "Блискавка"

Водночас відомо, про можливість її оснащення пасивними головками самонаведення, для ураження РЛС противника. А також головкою самонаведення з комплексацією оптичного та радіолокаційного каналу, яку планують використати в ОТРК "Сапсан" для знищення наземних цілей.

Під питанням залишається шість елементів, які встановлюються у верхню частину ракети. На рендері вони мають якісну деталізацію, але ідентифікувати їх призначення поки не вдалось.

Проте найближчим часом, сподіваємось, Defense Express вдасться детально поспілкуватися з представниками КБ "Південне" та розповісти нашим читачам про подробиці не тільки "Блискавки", а й інших надцікавих проектів дніпрян - "Тайфун" та "Сапсан".