Китайські військові прибули на спільні антитерористичні навчання до Білорусі, де терорист №1 - це президент Лукашенко
В Беларусі с 8 по 19 липня проходять антитерористичні навчання, але питання, чому так багато часу треба, щоб розібратися с терористом №1, який дозволив напасти зі своєї теріторії на Україну головному терористу у світі, росії?
***
Інформаційну новину прокоментував провідний експерт Українського центру дослідження проблем безпеки, Олександр Коваленко.
"Багато шуму наробили в нашому інформаційному просторі новини про прибуття до Білорусі підрозділу НВАК (Народно-визвольної армії Китаю), який бере участь у спільних навчаннях "Атакуючий сокіл". Особливо гарячі панікери навіть стали пророкувати якусь велику вісь зла, що дісталася з далекосхідних кордонів континенту до західних.
Але китайський підрозділ, що прибув до Білорусі, не є абсолютно ніякою загрозою, а спільні навчання КНР і РБ – регулярні.
Китайські військові постійно приїжджають до Білорусі для участі у спільних навчаннях, як і білоруські до КНР. Це пов'язано з тим, що у Пекіна з Мінськом давні і глибокі відносини як економічного характеру, так і військово-технічного. Наприклад, вищезгадане РСЗВ "Полонез" – це продукт білорусько-китайського ВПК. До речі, сама Білорусь є тією країною, яка свого часу злила Китаю всі радянські технології військового (і не тільки) характеру, які були в неї.
І китайські військові в РБ – це не стільки про залякування Заходу чи України, це більше про сигнал Росії, що "великий брат" у Пекіні продовжує виявляти інтерес до Білорусі і його все влаштовує в цій далекій країні.
Для Лукашенка навчання з китайцями – це можливість дати зрозуміти Кремлю, що зайвий тиск на Мінськ з низки актуальних питань може бути негативно сприйнятий у Пекіні, від якого путінський режим став критично залежним останніми роками.
Зберігаємо критичне мислення та тверезу оцінку подій. Загроза від Білорусі виходитиме доти, доки при владі в цій країні буде Лукашенко і поки РБ буде підконтрольна Росії. Але ця загроза має різні рівні.
І станом на сьогодні, навіть з урахуванням усіх заяв з Мінська та брязкання зброєю по кордонах, загроза вторгнення з території РБ білоруських військ, чи російських, чи білорусько-російських, чи взагалі білорусько-китайсько-російських – на мінімальному рівні".