Кремлівська прокладка мріє влаштувати президенту Грузії імпічмент, але це не пройде гладко

Як відомо, у Грузії рулить правляча партія "Грузінська мрія", яка прокладує для країни проросійський шлях. Абсурдом виглядає рішення КСУ, який нав'язує імпічмент президенту Саломе Зурабішвіл за те, що вона здійснила  ... поїздку до Європи. 

***

Це рішення викликало великий резонанс. Президентка країни Саломе Зурабішвілі зайняла мужню позицію і заявила, що буде до кінця боротися за свої права, демократичний шлях Грузії та європейське майбутнє. 

Основания для импичмента президента Грузии признаны конституционными

Більш детально.

"Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі планує залишитися на посаді попри рішення Конституційного суду.

Лідер владної партії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе заявив, що Зурабішвілі має сама піти у відставку, пише "Ехо Кавказу". Після цього президентка виступила із надзвичайною заявою.

"Я нікуди не піду. Не піду у відставку, не піду у відставку", - двічі повторила Зурабішвілі для керівної партії.

За словами президентки, країна, в якій немає жодного балансу між гілками, не може вважатися демократичною країною.

"Сьогодні європейське майбутнє та демократія були вбиті одним каменем. Це спроба "Грузинської мрії", але час "Мрії" мріяти минув. Нехай самі думають, яка Саломе Зурабішвілі була для них кращою. Мене це не цікавить. Мене цікавить, де я більше корисна цій країні - як вільний політик чи як президент, який продовжить свій мандат. Це покаже найближче майбутнє", - заявила Зурабішвілі.

Вона подякувала всім, хто її підтримує, і закликала "боротися разом до кінця".

Читайте також Правляча партія Грузії не натиснула кнопки про визнання Росії диктатурою

"Усе суспільство об'єднане на цьому європейському шляху. Разом ми досягнемо цього результату. Перший результат буде наприкінці року, хто б не заважав цьому зсередини. А наприкінці наступного року буде вже наступний етап. Попереду у нас рік-півтора, і ми всього цього досягнемо. Нехай ніхто не втрачає надію. Ми також досягнемо вільних виборів. Ми все зможемо зробити разом", - наголосила політикиня.

Рука Москвы: как информационная война влияет на политику соседей России? |  Euronews

 

Вона також оголосила, що має намір бути присутньою в парламенті, коли керівна партія проводитиме голосування за її "антиєвропейський імпічмент".

"Я піду до парламенту. І буду там поруч із цими чоловічками. Ніхто не знадобиться мені для підтримки. Вийду, якщо мені дадуть слово, якщо ні, то все одно вийду і скажу все, що треба сказати", - додала Зурабішвілі.

Конституційний суд Грузії ухвалив висновок за поданням про імпічмент президента Саломе Зурабішвілі.

Судді визнали, що вона здійснила поїздку до Європи з порушенням Конституції країни. За таке рішення проголосували шість із дев'яти суддів.

***

Нагадаємо, що раніше члени правлячої у Грузії партії "Грузинська мрія" не голосували за резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи про визнання країни-агресорки Російської Федерації диктатурою і яка закликає не визнавати президента РФ Володимира Путіна легітимним після завершення його поточної каденції.

Резолюцію ПАРЄ підтримала представниця грузинської опозиційної партії "Громадяни" Кетеван Туразашвілі. Про це повідомив сайт "Ехо Кавказу".

Голова делегації "Грузинської мрії" в ПАРЄ Іраклія Чіковані заявив, що частина представників партії влади перебувають спостерігачами у Польщі, де 15 жовтня відбуваються парламентські вибори.

Також заявив, що він "мав інші справи", які нібито затримали його у Страсбурзі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо росіян не вигнати з України, то російський чобіт топтатиметься в країнах Балтії і Грузії - Зурабішвілі

"Якщо ми обговорюємо щось із РФ або говоримо про щось, то це відбувається лише з одного завдання - відновлення нашої територіальної цілісності та становище наших співгромадян на окупованих територіях", - сказав Чіковані.

На запитання, чи є РФ диктатурою, представник партії влади в Грузії відповів, що у Росії "є проблеми, пов'язані з повноцінною дією демократії".

Це не перший випадок, коли правляча партія Грузії не підтримує резолюцію ПАРЄ. Минулого року вони не приєдналися до заклику визнати РФ терористичною державою.

13 жовтня ПАРЄ визнала Росію диктатурою. Також Асамблея закликала всі держави Ради Європи не визнавати легітимність Путіна після завершення його чинного терміну.

Минулого року ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій російський режим назвали терористичним".

Джерело  " Газета "