Не "завдяки", а "всупереч": чи є світле майбутнє у космічної галузі (відео)

Є приемна новина: на тлі 4,6% зростання економіки України космічна галузь показує 13% приросту на рік. Такі дані пролунали на космічному форумі SpaceON NOW.

***

Ухвалення державної космічної програми на найближчі 5 років дозволить Україні наростити в кілька разів замовлення космічної продукції на світових ринках і відкриє доступ до участі в міжнародному проєкті з освоєння місяця. Її ухвалення галузь чекає від нового парламенту вже найближчим часом.

Про це говорили на профільному форумі. Деталі – від кореспондентки "5 каналу" Олени Соловйової. 

 

В Україні вперше в новітній історії провели вогневі випробування ступеня ракети-носія "Циклон-4"

Триває форум SpaceON NOW, куди запрошені провідні представники галузі – науковці, чиновники, виробники. Говорили про ті виклики, які наразі стоять перед Україною.

У Державному комічному агентстві відзвітували про жваві темпи розвитку – на тлі 4,6% зростання економіки України космічна галузь показує 13% приросту на рік. Хоча й відбувається це не "завдяки", а скоріше "всупереч". Ідеться і про недофінансування, і про низький рівень державних замовлень, і зволікання з ухваленням космічної програми.

Тим не менше, протягом пів року українські виробники реалізували профільної продукції на понад 2 млрд грн, 80% яких – експортні замовлення із понад 20 країн.

"Вміємо робити ракети-носії, вміємо надавати пускові послуги, вміємо робити компоненти ракет-носіїв, вміємо створювати космічні апарати. І саме цим наші підприємства і заробляють. В разі, коли буде прийнята космічна програма України, коли держава почне замовляти те, що їй конче потрібне, – ці замовлення дозволять нашім підприємства додатково отримати ще замовлення на світовому ринку приблизно у 5-7 разів більше, ніж замовляє Україна", – зазначив голова Державного космічного агентства Павло Дегтяренко.

Не оминули на форумі й історичний момент для української космічної галузі – вогневі випробування двигуна "Циклон-4", які днями відбулися на ДП "Південне".

 

Джерело 5.ua/naukа