"Обезьяна с гранатой" в 21 веке. Атомную электростанцию в Энегродаре обстреляли лишенные умственного дара

"Мавпа з гранатою" у 21 столітті. Атомну електростанцію в м. Енегродар обстріляли позбавлені дару розуму, а далі ті, хто хоч щось розуміли, злякалися ядерних наслідків.
"Обезьяна с гранатой" в 21 веке. Атомную электростанцию в г. Энегродар обстреляли лишенные дара ума, а те, кто хоть что-то соображал, испугались ядерных последствий.

***

Сначала думай, а затем поступай, чтобы атомы, на которые тебя распылит атомный взрыв, не причитали "Ай-ай-ай!"

 Спочатку думай, а потім роби, щоб атоми, на які тебе розпорошить атомний вибух, не голосили "Ай-ай-ай!"

 

Россия - обезьяна с гранатой, пуг... - Конфликты и законы

 

Як же це трапилось? Подробиці в матеріалі сайту Hromadskе radio

"Частина російських військових, що захопили Запорізьку АЕС, самі перелякані, що перебувають на станції зі зброєю. Загарбники розуміють, що якщо щось піде не так, саме вони будуть першими постраждалими.

Про це в етері Громадського радіо сказав генеральний директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Він має контакт зі станцією.

«Деякі зверталися до персоналу зі словами: «Давайте ми сфотографуємося біля станції й відійдемо. Ми не хочемо бути поруч. Ми боїмося». Тяжко сказати, яка мета захоплення ядерної електростанції. Ми не можемо передбачити наміри керівництва РФ. Адже це перший випадок в історії, коли збройні сили якоїсь країни атакували ядерну станцію. Ще й найбільшу в Європі. Це поза межами здорового глузду», — пояснює він.

Під час штурму Запорізької АЕС вночі на 4 березня загинули кілька військових Нацгвардії, каже Харченко. Відтоді територія станції контролюється російськими військами.

«Російські загарбники під час штурму стріляли, в тому числі по виробничих корпусах — корпусах реакторів. Згорів навчальний центр, розташований у безпосередній близькості до реакторів. Загарбники навіть дозволили провести перезмінку. Професіонали, які забезпечують роботу станції, зараз на робочих місцях», — повідомив він.

 

Як раніше в етері Громадського радіо казав доктор технічних наук Костянтин Сімейко: персонал мінімізує ризики аварійних ситуацій.

Керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін розповів, що під час штурму росіяни влучили в перший енергоблок станції, що перебуває в ремонті, вщент розбили корпус А тренувального комплексу та поцілили до «брудної естакади». Тривалий час вони не допускали бригади пожежників для гасіння пожежі у тренувальному центрі.

«Через високі ризики пошкодження атомних установок другий та третій енергоблоки перевели у безпечний холодний стан. Наразі в роботі залишається четвертий енергоблок, який вночі був на максимальній відстані від зони обстрілу», — пояснив Котін.

За словами Олександра Харченка, ситуація навколо станції досі непроста. Бої довкола продовжуються. Персонал чув кілька вибухів в Енергодарі удень 4 березня.

Реактори на Запорізькій АЕС дуже надійні. Костянтин Сімейко також наголошував: Запорізька АЕС має систему захисту.

«Ядро реактора під землею. Над ним майже двометрова шапка з бетону і сталі. Пошкодити цей реактор доволі складно. Але є інші небезпеки: станція може залишитися без зовнішнього живлення. Серйозні проблеми можуть виникнути, якщо через бої навколо станція буде ізольована», — пояснює Олександр Харченко.

Загальна потужність Запорізької АЕС значно більша за потужність Чорнобильської. У випадку катастрофи, Росія ризикує значно більше, аніж Європа, через своє розташування.

 

Проанализированное изображение

 

Нагадаємо, уночі на 4 березня Запорізька АЕС повідомила про пожежу на станції внаслідок обстрілів військами РФ.  Президент України Володимир Зеленський записав термінове звернення:

«Європа зараз повинна прокинутись. Горить найбільша атомна станція Європи. Прямо зараз. Російські танки розстрілюють атомні блоки. Це танки, обладнані тепловізорами. Вони знають, куди стріляють, вони до цього готувалися», — наголосив він.

Джерело  Hromadske.radio/news

***

ДОПОЛНЕНИЕ

ЧТО СЕЙЧАС ПРОИСХОДИТ НА ЧЕРНОБЫЛЬСКОЙ АЄС

ЧАЕС в оточенні російських військових. Що там зараз відбувається

 
Чорнобильська АЕС

Фото,Чорнобильської АЕС

Працівники Чорнобильської атомної станції, яку захопили російські війська, вже понад тиждень перебувають на своїх робочих місцях і у складних умовах забезпечують безпеку колишнього ядерного реактора і найбільшого у світі сховища відпрацьованого ядерного палива.

Російські військові оточили територію ЧАЕС по периметру.

Військові Національної гвардії перебувають в середині станції без зброї.

Російські ЗМІ продовжують повідомляти про те, що "обидві сторони погодилися на спільний контроль", проте міністерство енергетики України та влада міста Славутича, де живуть працівники станції, заявляють, що це брехня: 25 лютого військовослужбовців Національної гвардії роззброїли та захопили в полон, згодом вони перейшли безпосередньо на територію станції.

ВВС News Україна дізнавалася останні новини про ситуацію на ЧАЕС і стан персоналу станції у міського голови Славутича Юрія Фомічева.

10 днів на посту

Зараз на станції перебуває 106 працівників станції, включаючи медичний персонал і кухарів. Чисельність військових Національної гвардії - понад 200.

"Їм дуже важко і фізично, і психологічно. У мирний час зміна, на яку співробітники приїздять зі Славутича, триває 12 годин, після чого вони мають кілька днів відпочинку. Такий режим зумовлений не лише фізичним навантаженням, але й убезпеченням працівників від накопичення радіації", - розповідає Юрій Фомічев.

Людей поділили на дві зміни, аби була змога відпочивати, а це означає, що навантаження на кожного суттєво зросло, бо вони мають цілодобово обслуговувати три зупинених блоки станції і конфайнмент - ізоляційну аркову споруду над зруйнованим четвертим блоком АЕС.

Конфайнмент над четвертим енергоблоком ЧАЕС

 Фото Reuter  Конфайнмент над четвертим енергоблоком ЧАЕС

Мер Славутича розповів, що у працівників є запаси їжі на кілька тижнів - крупи, морожені продукти, хоч "про асортимент говорити не доводиться".

"Кухарі годують працівників один раз на день, увечері, щоб економити харчі", - сказав він.

Кількість ліків теж обмежена.

Зв'язок зі співробітниками і військовими є, але дуже нестійкий. Елементарні побутові умови теж є, додав Юрій Фомічев.

За словами мера, ніяких вимог окупанти до працівників станції не висувають і вимагають лише, аби вони залишались на своїх місцях і працювали.

Керівники ЧАЕС перебувають у Славутичі і максимально, наскільки це можливо, координують роботу персоналу.

Стоять по периметру. І опромінюються

"У перший день захоплення станції росіяни казали - трохи почекайте, скоро у вас буде нове керівництво", - розповідає мер Славутича.

"Вони оточили станцію по усьому периметру, у них своя польова кухня, одні приїздять, інші їдуть. До будівель станції вони не наближаються. Що робитимуть далі - не зрозуміло", - розповідає Юрій Фомічев.

Водночас він наголошує, що для російських військових є реальна загроза опромінення через радіоактивний пил, який піднявся після руху тяжкої техніки у перший день війни.

"Треба розуміти, що таке зона відчуження. Це зона, у якій багато радіоактивного пилу. Який лежить роками і його не чіпають. Коли безперервно рухалася російська техніка, пил піднявся, опинився на колесах техніки", - каже Юрій Фомічев.

Про це кажуть і у Науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки.

"Абсурдність ситуації додає те, що "прибульці", схоже, не усвідомлюють, що самі є тією критичною групою, яка найбільше опромінюється. Піднявши важкою технікою шар забрудненого ґрунту і пилу, пройшовши маршрутами, забороненими для пересування, вони спричинили погіршення радіаційної обстановки в зоні відчуження", - наголошують фахівці інституту.

Водночас Юрій Фомічев каже, що радіаційний фон біля ЧАЕС трохи підвищений, але ситуація не є критичною, вона не становить загрози для працівників станції і для прилеглих до 30-кілометрової зони територій.

Загрози

Безпосередньо у 30-кілометровій зоні відчуження немає російських військ, проте поруч, у Поліському районі тривають бої.

Юрій Фомічев каже, що імовірність випадкового влучення снарядів чи уламків у блоки ЧАЕС з того напрямку дуже мала. Найнебезпечнішим є руйнування у разі прямого попадання снарядів.

"Удари, вібрація від військової техніки - всі розуміють, які можуть бути наслідки. Це витік радіоактивного пилу, схованого під четвертим реактором станції", - каже мер.

Водночас у Науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки нагадують, що на зупиненій ЧАЕС немає ядерного палива, а сховища відпрацьованого витримають навіть падіння літака.

"Сховище відповідає вимогам міцності при падінні літака та повітряної ударної хвилі, також витримує смерчі та удари жорстких об'єктів, які рухаються зі смерчем. Температурний вплив зовнішніх пожеж на нього неможливий. Навіть у найважчому випадку, якщо захисні бар'єри буде пробито, радіаційні наслідки такої аварії не будуть поширені за межі зони відчуження", - наголошують фахівці з ядерної безпеки.

Джерело  BBC.com

***

Уроды стреляли в Чернобыльскую АЭС. Сотрудник МЧС  Сергей Мельниченко погиб, когда станцию обстрелял "ГРАД".  Убийцы попадут в ад, а украинец в Рай.

Після важкого поранення помер Мельниченко Сергій Петрович, водій прапорщик служби цивільного захисту 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Київській області по охороні ЧАЕС.

 

Kyiv Media

 

Про це повідомляє ГУ ДСНС у Київській області.

“З сумом повідомляємо про втрати серед особого складу рятувальників Київщини… Після важкого поранення відійшов у вічність наш колега Мельниченко Сергій Петрович, водій прапорщик служби цивільного захисту 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Київській області по охороні ЧАЕС”, – йдеться у повідомленні.

Після бомбардування “Градами”, осколок боєприпасу потрапив Мельниченку в голову. Вранці, 4 березня, він помер в обласній лікарні.

У загиблого залишилася дружина Наталія та троє неповнолітніх синів.

Джерело  "КИЇВ. MEDIA"