Парламент затвердив угоду з Нідерландами щодо покарання винних у смерті пасажирів МН17

ВР ратифікувала угоду з Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов`язаних зі збиттям літака рейсу МН17. За це рішення проголосував 241 народний депутат із 357.

Угода покликана врегулювати питання у зв’язку з переслідуванням та засудженням у Нідерландах винних у трагедії. Зазначається, сторони надають одна одній найширші заходи співробітництва у цьому питанні.

Компетентними органами визначаються Генпрокуратура та Мін’юст України з одного боку та міністр безпеки та юстиції Нідерландів з іншого. Цей документ визначає порядок притягнення до відповідальності на території України осіб, визнаних винними у збитті літака рейсу MH-17 судом у Нідерландах.

В угоді йдеться, що Нідерланди мають юрисдикцію здійснювати кримінальне переслідування за злочини, до яких застосовується законодавство України, згідно зі своїм кримінальним правом, після передачі провадження. Нідерланди можуть звернутися до України з проханням направити запит про передавання провадження.

Також обвинувачений, який перебуває на території України і у видаванні якого до Королівства Нідерландів відмовлено, може взяти участь у судовому розгляді в Нідерландах у режимі відеоконференції.

Виконання покарання для особи з українським громадянством, яка перебуває на території України, передається відповідно до цієї угоди. Україна своєю чергою забезпечує, щоб засуджена особа була особисто повідомлена про заочне судове рішення.Виконання покарання в Україні здійснюється відповідно до законодавства України і зупиняє його виконання у Нідерландах. Також Україна має припинити виконання покарання, як тільки Нідерланди повідомляють про будь-яке рішення або захід щодо його припинення.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, який летів з Амстердама до Куала-Лумпура, за даними слідства, був збитий над контрольованим сепаратистами районом Донецької області. Всі 298 людей, які перебували на борту літака, загинули.

У травня 2018 спільна розслідувальна група (JIT), яка займається розслідуванням збиття малайзійського Boeing над Донбасом 17 липня 2014 року, презентувала Міжнародні слідчі встановили приналежність ЗРК "Бук", з якого був збитий рейс MH17 Міжнародні слідчі встановили приналежність ЗРК "Бук", з якого був збитий рейс MH17 проміжні результати своєї роботи. Цього разу слідчі встановили, що ЗРК "Бук", з якого було безпосередньо збито Boeing, належить до 53-ї зенітно-ракетної бригади російських ЗС, яка дислокується в Курську.

Джерело:  ТСН