Петля на шиї Ніколя Саркозі. Що йому шиють? Судовий процес проти колишнього президента

У Франції 5 жовтня 2020 року почнеться судовий процес проти колишнього президента Ніколя Саркозі, де буде пред'явлена ціла низка звинувачень, включаючи корупцію і перевищення ліміту витрат на передвиборчу кампанію.  

***

Про це пише Deutsche Welle.

Саркозі і його адвоката почнуть судити за звинуваченнями в корупції, хабарництві і тиску заради отримання секретної судової інформації у справі, яка було припинена.

Крім того, Саркозі підозрюють у незаконному отриманні грошей від колишнього лівійського диктатора Муамара Каддафі на передвиборчу кампанію 2012 року, в якій він переміг. Слідство інкримінує експрезиденту перевищення ліміту витрат на передвиборчу кампанію. Саркозі можуть відправити у в'язницю на період до року і призначити штраф. Однак у цій справі має бути окремий процес. Дата початку слухань ще не відома.

Нагадаємо, Саркозі займав головний пост Франції з 2007 по 2012 рік. У жовтні 2019 року суд дав старт слуханням у справі про незаконне фінансування президентської кампанії Саркозі 2012 року. В 2016 році він програв праймеріз серед консерваторів на участь в президентській гонці.

20 березня минулого року французька поліція затримала Саркозі.

Джерело  "Прямий"