Радянський супутник впаде. Але коли і на чию голову? Вчені роблять прогнози

Автономна міжпланетна станція «Космос 482» була запущена у 1972 році у рамках невдалої спроби Радянського Союзу досліджувати поверхню Венери. Перші три ступені ракети-носія відпрацювали штатно, але через аварію четвертої зонд не зміг покинути навколоземну орбіту.

 

 

Зонд перебуває на низькій навколоземній орбіті і щороку знижується. Наразі висота його обертання становить 1 309,6 км, тоді як минулого року апарат обертався на висоті 1 367 км, пише Space.com. Поки що швидкість «Космос 482» достатня, щоб продовжувати обертання на орбіті, проте зі зниженням висоти знижуватиметься і швидкість.

Завдяки покриттю, яке повинно було витримати екстремально високі температури при посадці на Венеру, апарат вагою близько 500 кг не згорить в атмосфері Землі. За попередніми прогнозами вчених, «Космос 482» повинен впасти між 2023 і 2024 роками, проте астроном Томас Дорман розповів виданню, що це може статися вже в 2019 році. 

Місце падіння апарата передбачити вкрай важко – більшість попередніх супутників, що зійшли з орбіти, впали в океан. Видання відзначає, що поки не було зафіксовано жодної смерті, причиною якої стало б падіння супутника або космічного сміття.

Нагадаємо, супутник РФ «Космос-2430», який був призначений для відстеження запусків міжконтинентальних балістичних ракет із США, згорів у атмосфері.

Раніше стало відомо, що компанія SpaceX Ілона Маска виведе на орбіту супутник, який буде видно з Землі — це його єдине призначення. Вартість проекту склала $1,3 млн.

Джерело UA.NEWS