Рамштайн-9: людина-гора, глава Пентагону Ллойд Остін пообіцяв міністру оборони України Олексію Резнікову гору допомоги (репортаж)
У вівторок, 14 лютого, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі проходить дев’ята зустріч у форматі Рамштайн — засідання Контактної групи з питань оборони України, яке демонструє зростання допомоги від стран-партнерів.
***
На подібні засідання з весни минулого року зазвичай збираються представники оборонних відомств понад 40 країн світу. Україну на черговій зустрічі традиційно представляє команда у складі представників Міноборони, розвідки, Генерального штабу ЗСУ та дипломатів. Напередодні дев’ятого Рамштайну міністр оборони України Олексій Резніков, який очолює делегацію, озвучив головні питання порядку денного, які обговорюватиме у штаб-квартирі НАТО Контактна група з питань оборони України:
- захист українського неба, зокрема «через залучення авіаційної платформи» (вочевидь, йдеться про перемовини щодо надання Україні західної авіації);
- розбудова «танкової коаліції»,
- формування запасу міцності по боєприпасах,
- тренінгові програми для українських воїнів,
- стабільність підтримки України: питання логістики, обслуговування, ремонту техніки, практична реалізація «військового шенгену».
Резніков також підкреслив «надзвичайно високий темп» обговорень допомоги України та заявив, що поточна «залученість та підтримка» партнерів України дають привід для оптимізму перед черговим Рамштайном.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк нагадав, що Україні необхідна ефективна бронетехніка, далекобійні ракети, а також штурмова та винищувальна авіація. Все це, за його словами, обговорять на зустрічі в Брюсселі. «Рамштайн — це такий аналітичний центр, де всі можуть обговорити етап війни, який настає. Сьогодні у нас етап війни про перехоплення ініціативи перш за все, — пояснив Подоляк 12 лютого в ефірі телемарафону. — Росія накопичила свій остаточний ресурс, багато мобілізованих. Вони правда, може, не так підготовлені, як ті, які спочатку заходили на територію України, але між тим їх дуже багато. Друга складова — це бронетехніка, яку Росія нам підігнала, скільки могла знайти. Третя складова — артилерія, яку теж РФ підігнала звідусіль. Тому на Рамштайні буде проговорюватися, що нам потрібно для того, щоб ефективно протидіяти всьому цьому», — сказав Подоляк.
Одразу після цієї зустрічі в Брюсселі також відбудеться дводенне засідання міністрів оборони країн Альянсу (14−15 лютого), головуватиме на ньому генсек НАТО Єнс Столтенберг. Олексій Резніков теж візьме участь у цій зустрічі Альянсу.
В режимі онлайн NV стежить за перебігом та результатами дев’ятого Рамштайну 14 лютого:
11:10 Розпочалося засідання дев’ятої зустрічі у форматі Рамштайн
Зі вступним словом виступає глава Пентагону Ллойд Остін.
11:10 «Росія не переможе, Київ не впаде» — Остін
У своєму вступному слові міністр оборони США нагадав слова Джо Байдена про те, що «вторгнення Путіна є тестом для всього світу на століття». І через рік після його початку світ відповідає на цей виклик «з рішучістю та єдністю», запевнив Остін. За його словами, коаліція західних країн продовжуватиме підтримувати Україну: «Росія не переможе, Київ не впаде […] Через рік ми єдині, як ніколи. Ми всі розуміємо, які ставки у розв’язаній Росією війні».
11:24 Німеччина відновлює виробництво боєприпасів для зенітних установок Gepard — Пісторіус
«Ми швидко почнемо власне виробництво боєприпасів для Gepard на Rheinmetall. Я дуже радий, що ми змогли гарантувати доставку цієї важливої частини протиповітряної оборони», — цитує Reuters слова Пісторіуса перед зустріччю міністрів оборони НАТО у Брюсселі.
11:54 ЗМІ з’ясували, чому США не надають Україні ракети ATACMS
США не можуть постачати Україні далекобійні ракети ATACMS, оскільки стурбовані тим, що їм не вистачить цих озброєнь для відбиття власних загроз, повідомляє Politico.
12:03 Резніков окремо зустрівся з головою Міноборони Нідерландів та подякував їй за допомогу Україні
12:15 Вісім країн дадуть Україні танки Leopard — Остін
Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія, Нідерланди постачатимуть Україні німецькі танки Leopard, нагадав глава Пентагону Ллойд Остін у вступному слові на зустрічі у форматі Рамштайн. Крім того, США та Чехія нададуть свої танки на додаток до вже отриманих від Польщі Т-72.
Крім того, США, Німеччина, Нідерланди поставлять Україні системи протиповітряної оборони американського виробництва Patriot, а Франція та Італія зобов’язалися надати італійські системи протиповітряної оборони SAMP/T, узагальнив Остін обіцяну Україні допомогу.
Більш детальніше "Новое время"