Саміт миру підтримала і приєдналася до комюніке Організація американських держав, до якої входять понад 30 країн

Масштабна міжнародна Організація американських держав, до якої входять 34 країни обох Америк, приєдналася до комюніке Глобального саміту миру.

***

Про це розповів президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 19 червня.

За його словами, відмінність України від росії у міжнародних відносинах полягає в тому, що Київ поважає кожну націю та розраховує на кожен голос.

«Саме так побудований Статут ООН — щоб усі держави мали значення. [Глава рф володимир] путін же хоче, щоб значення мав тільки він або ще той, кого він сам визначить. Це у росії типово колоніальний погляд на світ, який ми разом з усіма партнерами маємо зламати», — наголосив Зеленський.

Глава української держави зазначив, що Україна працює над тим, аби збільшити кількість підписантів і розпочати роботу над запуском робочих груп щодо пунктів «формули миру». Перша така група повинна зайнятися енергетичною безпекою.

Раніше комюніке підтримала острівна держава Антигуа і Барбуда в Карибському морі, яка не була присутня на Саміті миру у Швейцарії.

Антигуа і Барбуда підписала підсумкову декларацію Саміту миру — Cуспільне  Новини

Більше про Організацію американських держав

Це міжнародна організація на американському континенті, заснована в 1948 році для виконання переважно комерційних функ­цій. До її складу станом на листопад 2023 року входило 34 держави. Також 75 країн є постійними спостерігачами, зокрема Україна.

У березні 2022 року ОАД проголосувала за призупинення ролі росії як постійного спостерігача через вторгнення в Україну.

Перший саміт миру у Швейцарії

15-16 червня у Швейцарії тривав перший Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступила Україна. Подія відбувалася на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн. До заходу долучилася 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні.

Однак не всі захотіли долучитися до підписання фінального комюніке — це Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індонезія, Колумбія, Лівія та ОАЕ. Кілька країн — Ірак та Йорданія — відкликали свої підписи згодом. А втім, після саміту до комюніке долучився Вселенський Патріархат.

Конференція базувалася на попередніх дискусіях, зокрема на українській «формулі миру» та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.

Ярослав Герасименко