Шерше ля фам или мужчина профан? Нестыковки в деле Павла Шеремета

Історія з розслідуванням справи Павла Шеремета має стільки нестиковок, що стає все більше схожою на фільм, де "ламають комедію", але виходить трагедія, тому що режисери ламають долі людей.

***

Слідство вважає, що за Шереметом стежила замаскована жінка, яка потім перевдягнулася й підірвала авто – «Бабель». Правоохоронці думають, що перевдягатися жінка могла в покинутому будинку по вулиці Івана Франка, 17.

Слідство вважає, що за будинком Павла Шеремета стежила замаскована під чоловіка жінка, яка потім перевдягнулася та активувала вибухівку в авто журналіста. Про це 31 липня пише «Бабель», який вивчив відео з камер спостереження, перечитав підозру та ознайомився з версією слідства.

У фільмі «Слідство.Інфо» «Вбивство Павла» йшлося, що за будинком журналіста спостерігав чоловік у кофті з капюшоном, натомість поліція говорила про жінку в бриджах, окулярах і перуці.

«Поліція вважала, що саме жінка пізніше активувала вибухівку, а чоловік стежив, щоб Шеремет сів у потрібне авто. Спершу слідство стверджувало, що жінка – це Юлія Кузьменко. Пізніше від цієї версії відмовилися. Воно вважає, що чоловік у капюшоні і жінка, про яких говорять – це одна людина, яка перевдягалася», – йдеться в повідомленні.

Юлия Кузьменко осталась под стражей до 3 апреля - новости Украины ...

Зазначається, що чоловік у капюшоні та жінка в перуці жодного разу не з’являлися на відео одночасно. За даними слідства, жінка була з рюкзаком, у якому лежала кофта і радіокерований пристрій. Спершу вона надягала перуку й окуляри, а потім знімала їх і надягала штани й кофту з капюшоном. Правоохоронці думають, що перевдягатися вона могла в покинутому будинку по вулиці Івана Франка, 17.

Востаннє цю жінку камери зафіксували на станції метро «Університет». «Але запросити відео з камер спостереження метро поліція вирішила тільки в червні 2017 року. Усі відео з камер метро зберігаються лише 14 днів, тому отримати потрібні матеріали поліції не вдалося», – зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних Сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета. На брифінгу правоохоронці, як докази провини Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь, навели уривки їхніх телефонних розмов. Після ознайомлення з матеріалами справи «Бабель» 13 линя 2020 року повідомив, що низку заяв поліція вирвала з контексту й неправильно трактувала. Водночас, як пише видання, жодна з розмов не стосувалася справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Крім того, 22 липня 2020 року адвокат Тарас Безпалий повідомив, що Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз ім. Бокаріуса, Одеський НДІСЕ Міністерства юстиції, Львівський НДІСЕ Мін’юсту та Київський міський центр судово-психіатричної експертизи відмовилися встановити психологічний портрет по відео зі справи про вбивство журналіста Павла Шеремета

30 березня досудове розслідування справи Шеремета продовжили до 12 червня 2020 року. На початку квітня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що вважає, що через два місяці буде «якийсь результат» у справі про вбивство Павла Шеремета.

21 травня 2020 слідство змінило підозри фігурантам кримінального провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета – Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь. Слідчі також відкрили окреме провадження щодо невстановлених осіб – організаторів вбивства.

22 травня поліція завершила розслідування щодо трьох підозрюваних у виконанні вбивства журналіста Павла Шеремета

Досудове розслідування справи Шеремета тривало 1402 дні. Матеріали провадження налічують понад дві сотні томів: 38 томів – стосовно трьох підозрюваних, більше 200 – щодо встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників цього злочину.

2 липня поліція повідомила, що кримінальне провадження готове до передачі до суду. 14 липня Національна поліція звинуватила захист підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета в затягуванні процесу ознайомлення з матеріалами провадження. Адвокати відкинули ці звинувачення та заявили про затягування з боку слідчих.

16 липня 2020 року директор департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко сказав, що на мотив вбивства журналіста Павла Шеремета міг вплинути його контакт в Росії

 Читайте також