Шпигун на шпигуні... Європа сказала "ні" і видворила 600 росийських агентов
Як заявив шеф розвідки Британії, висилка 600 російських чиновників з Європи «підірвала» шпинуські операції і завдала «найзначнішого стратегічного удару» по розвідслужбах РФ у новітній історії.
***
Голова внутрішньої розвідки Великої Британії, відомої як MI5, Кен Маккаллум заявив, що цього року його країна відмовила у візі більш ніж 100 російським дипломатам із міркувань національної безпеки.
За його словами, цього року 600 російських чиновників було вислано з Європи, 400 з яких його агентство визнало шпигунами.
На його думку, це масове видворення російських шпигунів з Європи після початку російського вторгнення в Україну завдало «найзначнішого стратегічного удару» по російських розвідувальних службах у новітній історії.
Це видворення, в результаті якого Британію покинуло 23 російських дипломати за звинуваченням у шпигунстві, застало зненацька президента Росії Володимира Путіна, заявив глава британської служби внутрішньої розвідки.
Але, за його словами, британські розвідники все ще стикаються з «російським таємним інструментарієм», який включає замахи на вбивства, «кібератаки, дезінформацію, шпигунство» та втручання в демократичні процеси.
Маккаллум назвав «дурними» заяви Москви про причетність Лондона до підриву газопроводу «Північний потік».
У промові, яка представляла щорічну доповідь, він окреслив основні загрози Сполученому Королівству як з боку ворогуючих держав, так і терористичних груп, Маккаллум сказав, що існує ризик того, що Росія, Китай та Іран можуть об’єднати зусилля, і таким чином збільшити загрози, що виходять з цих країн.
Маккаллум також нагадав попередження, які його служба робила раніше, про те, що китайська влада використовує всі наявні засоби для контролю і залякування китайської діаспори.
Він послався на інцидент, що стався минулого місяця в Манчестері, на півночі Англії, коли чоловік, який протестував біля китайського консульства, розповів, що його затягли в середину будівлі люди в масках, а потім штовхали і били.
«Ми не терпітимемо залякування та переслідування громадян Великої Британії та тих, хто переїхав жити до Великої Британії», – сказав Маккаллум.
Керівник МІ5 також згадав про спроби Китаю вплинути на британських законодавців і громадських діячів.
За його словами, Китай становить «стратегічний виклик Великій Британії, який найбільше змінює правила гри».
«Ми бачимо, що китайська влада грає в довгу гру, розвиваючи контакти, щоб маніпулювати громадською думкою на користь Китаю, прагнучи залучити та вплинути не лише на відомих парламентарів у всьому політичному ландшафті, а й на людей, які значно полегшують кар’єру в суспільному житті, поступово створюючи почуття зобов'язання», – сказав Кен Маккаллум.
У повідомленні використано інформацію Reuters, CNN.
Джерело Ukrainian.voanews.com