Швидко пірнули і вкрали, але це не аквараллі. Німців шокувала підводна крадіжка

Німецька підводна обсерваторія Boknis Eck, яка перебувала в засекреченому секторі Балтійського моря, безслідно зникла, але поки що незрозуміло, хто причетний до цієї загадкової історії.

***

Ось уже майже три тижні як глибоководна вимірювальна обсерваторія не передає фахівцям Центру океанічних досліджень імені Гельмгольца GEOMAR в Кілі ніяких даних. За информацією Центру океанічних досліджень GEOMAR, для прояснення ситуації до обсерваторії були спрямовані дайвери, які зафіксували те, що вона зникла.На дні вдалося виявити лише уривки кабелю, по якому на поверхню передавалася наукові дані. 

Об’єкт був встановлений в грудні 2016 року біля узбережжя Німеччини. Вартість склала приблизно 300 тисяч євро. Станція складалася з двох блоків, вага яких дорівнював 520 і 220 кілограми. Тому, фахівці вважають, що такий важкий об’єкт не могло віднести течією.

Виключають вони і напад морських тварин. Обсерваторія використовувалася для збору даних про температуру моря, солоність, поживні речовини, вміст кисню, хлорофіл і т.д. Дані параметри в сукупності дозволяли робити висновки про стан екосистеми південно-західної частини Балтійського моря.

 

Со дна Балтийского моря исчезла подводная обсерватория

 

***


Словом, історія більш, ніж загадкова і вимагає глибокого дослідження, в тому числі підводного вивчення на глибині і фіксації всіх доказів тієї чи іншої версії - від стихійного впливу до втручання надрозумних сил, наприклад підводних кораблів інопланетян. 

 

 


Втім, можна припустити і банальне втручання піратів однією з найбільш недружніх країн, розташованої в акваторії Балтійського моря, адже західна цивілізація зазнала від неї чимало горя, а тому наклала жорсткі санкції. 
Помста, як відомо, підступна, а тому штовхає піратів на будь-які злочини.


За матеріалами  New-s.com.ua