Сили спеціальних операцій ЗСУ приєднались до сил швидкого реагування НАТО

Вперше в історії підрозділ SOF країни, яка не є членом НАТО, успішно пройшов оцінку готовності та відповідності виконувати завдання у складі Сил швидкого реагування НАТО (NRF NATO).

***

Про це повідомляє прес-служба Сил спеціальних операцій Збройних сил України.

Сертифікація українського підрозділу здійснювалась з метою впевненості Альянсу у спроможності підрозділу, що залучається до NRF, виконати весь спектр покладених на нього завдань у ході проведення операцій під проводом НАТО.

Під час проведення міжнародних навчань Flaming Sword – 2019, в ході яких проводилось оцінювання (NEL, NATO EVALUATION), українські воїни Сил спеціальних операцій продемонстрували весь спектр спроможностей відповідно до поставлених завдань.

За висновками старшого спостерігача НАТО, викладених в підсумковому рапорті за результатами оцінювання (SOF EVAL), оцінювання української тактичної групи спеціальних операцій (SOLTG) було проведено у відповідності до процедур та вимог, визначених в стандарті НАТО, щодо проведення оцінювання підрозділів ССО.

Командувач Сил спеціальних операцій ЗС України генерал-лейтенант Ігор Луньов висловлює подяку представникам країн–партнерів, які наблизили українські ССО до світової команди SOF, та особовому складу тактичної групи спеціальних операцій.

Раніше повідомлялось, що розвідувальні органи країн – членів НАТО активізують співпрацю з воєнною розвідкою України.

 

Джерело ПРЯМИЙ