Ситуація катастрофічна: в Україні зробили тривожну заяву про стан Керченського мосту

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України продовжує фіксувати зсуви опор Кримського мосту, що ставить під загрозу життя людей.

 

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на OBOZREVATEL.

“Зараз зсуви тривають. Міст побудований з порушенням технології, не враховані усі фактори. Технологічно ця частина дуже вузька. Тому в разі найменших проблем морські затори створюються дуже швидко. Коли вони перекривали протоку, ставлячи туди корабель, то за два дні накопичилося 421 суден з обох боків. Вже було кілька аварій. Десь судна зіткнулися, хтось був на якірній стоянці і його відірвало”, — повідомив глава міністерства Вадим Черниш.

Черниш зазначає, що багато факторів негативно впливатимуть на стан мосту, зокрема і танення льоду, проте незрозуміло, як окупанти боротимуться із цим.

“Вони зараз намагатимуться з цим впоратися. Криголамами, підривами, якщо буде скупчення льоду. І що тоді буде з рибою, з дельфінами? Багато є речей, на які ми не маємо відповіді. І ключова проблема — відсутність доступу. Ми говоримо: ну нехай якась міжнародна місія, інженери поїдуть і подивляться, як побудований цей міст, на чому він стоїть, дайте креслення. Ну це все ж таки питання безпеки людей, якщо міст завалиться. Але, звісно, окупанти відмовляються”, — сказав він.

Раніше повідомлялось, що після будівництва Кримського мосту в Керченській протоці, для забезпечення безпеки судноплавства, в північній та південній частині мостового переходу було встановлено два комплекти автоматичних гідрометеобуїв. Необхідність установки додаткових буїв пов’язана зі значно збільшеною швидкістю течії в районі Кримського мосту

Нагадаємо, при найменшій мінусовій температурі побудований окупантами Керченський міст у Криму покривається кригою, тому по ньому небезпечно їздити.

Нагадаємо також, у мережі з’явилося сумне фото Керченського мосту, зроблене у листопаді.

Також ми писали про те, що на думку інженера-гідрогеолога Юрія Медовара, Керченський міст може впасти, якщо увійдуть в резонанс коливання від кількох наземних і водних транспортних засобів.

Обозреватель

 вид на Крымский мост