Ситуація зі свободою слова в Україні за рік погіршилася – Інститут масової інформації

Інститут масової інформації прозвітував про моніторинг стану справ у 2019 році.За цей період в Україні було зафіксовано 243 випадки порушень свободи слова, з яких 172 ситуації пов’язані із застосуванням фізичної агресії проти журналістів.

***

Про це повідомляє Інститут масової інформації в презентації свого моніторингового дослідження “Барометр свободи слова”.

Для порівняння наводиться відповідна цифра за 2018 рік – 235 випадків. "Уперше за останні три роки в Україні сталося вбивство журналіста. 20 червня 2019 року в лікарні

Помер журналіст Вадим Комаров, якого жорстоко побили у центрі Черкас
помер черкаський журналіст Вадим Комаров, який так і не вийшов з медикаментозної коми після нападу", - наголошують в ІМІ. Там зауважують, що ці факти дозволяють зробити висновок про погіршення ситуації зі свободою слова в Україні у минулому році.

 

Свобода слова в Україні у 2019 році

Інститут масової інформації


В інституті також виділили основні категорії порушень, характерні для 2019 року. Найчастіше це були перешкоджання законній журналістській діяльності, погрози, побиття, ненадання доступу до інформації, кібератаки та юридичний тиск. "Лідерами" щодо порушень у регіонах стали Київ та область (89 випадків), Одеська область (19) і Волинська область (15). "Порівняно з 2018-м минулого року в Україні зросла кількість випадків цензури – шість (два за аналогічний період 2018 року). За даними моніторингу ІМІ, це сталося через посилення цензури медіавласників. Зокрема,

Депутат "Опоблоку" купив ZIK: з телеканалу звільняються журналісти
з телеканалу ZIK звільнилися сотні журналістів на знак протесту проти цензури", - пояснили дослідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
В Україні повністю не розслідували жодне вбивство журналіста – МФЖ

Вони також додали, що на окупованих територіях України робота незалежних журналістів залишається або практично неможливою, або суттєво утрудненою. "Українські журналісти позбавлені можливості висвітлювати події на цих територіях через значну загрозу фізичній безпеці. Так само мешканці окупованих територій України мають обмежений доступ до українських джерел інформації, десятки інформаційних видань є заблокованими на цих територіях, що є серйозним обмеженням свободи слова та порушенням міжнародних норм", - зауважили в ІМІ.

Більше читайте тут:   Tsn.ua/ukrayina