Світ стане міцніше: Турція підтримала вступ Швеції до НАТО

Турецький парламент після кількох місяців обговорень проголосував за ратифікацію заявки про вступ Швеції до НАТО, що безумовно веде до укріплення світової архитектури безпеки. На даний момент лише Угорщина не схвалила вступ скандинавської країни в Альянс.

***

Про це пише Bloomberg.

З 346 голосів 287 були за членство Швеції в НАТО, а 35 — проти, решта утрималися. 

Турецкий парламент ратифицировал вступление Швеции в НАТО. Читайте на  UKR.NET

СМИ: Парламент Турции 23 января проголосует за членство Швеции в НАТО | За  рубежом | ERR

Тепер документ має підписати президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. Коли це станеться, поки невідомо.

Рішення турецького парламенту наближає Швецію до своєї мети — стати 32 членом Організації Північноатлантичного договору через рік і вісім місяців після подання заявки, яка ознаменувала поворот у її оборонній політиці.

Що передувало?

У травні 2022 року, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, Швеція та Фінляндія дійшли висновку, що вступ до НАТО буде найкращим способом стримати будь-яку агресію. Фінляндія офіційно приєдналася до Альянсу у квітні 2023-го, а от заявку Швеції затримали Туреччина й Угорщина.

Анкара звинуватила Швецію в недостатній боротьбі з тероризмом. Президент Реджеп Ердоган закликав Стокгольм видати людей, яких Туреччина вважає терористами, включно з «Робітничою партією Курдистану» (РПК).

Швеція наполягала на тому, що вона відповідає критеріям членства в НАТО, але все ж таки окремо посилила закони проти тероризму та зняла обмеження на експорт зброї в Туреччину.

Водночас прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і його уряд частково звинуватили Швецію через критику демократичного відступу Будапешта.

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем заявив журналістам, що «немає причин для переговорів» з урядом Угорщини, хоча «головне для Стокгольма — продовжувати хороший конструктивний діалог з Будапештом».

У листі від 23 січня, з яким ознайомився Bloomberg, Орбан запросив шведського колегу Ульфа Крістерссона до Угорщини «для обміну думками з усіх питань, що становлять спільний інтерес». Невідомо, чи прийме шведський лідер запрошення.

Джерело   " Hromadske.ua "
.