Тупицький завів ситуацію з відстороненням в тупик, асоціюючи себе з КСУ

Після засідання Конституційного Суду щодо указу про відсторонення Тупицького з'явилася заява, яка дуже схожа  на спробу завести ситуацію в глухий кут.

 ***
Конституційний суд наголосив на своїй незалежності й недоторканності.

Про це йдеться в заяві, яку опублікувала пресслужба суду, повідомляє UAINFO.org.

Також КСУ закликав усі органи державної влади дотримуватися вимог Конституції та не втручатись у його роботу.

Відповідну заяву ухвалили сьогодні, 5 січня, після засідання, скликаного через указ Володимира Зеленського про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького.

Читайте також: "Усе скінчиться черговим пшиком". Юрист пояснив, чому голову КСУ Тупицького не вдасться відсторонити

"Судді Конституційного Суду України занепокоєні ситуацією, що склалася у зв'язку з виданням Президентом України Указу "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 29 грудня 2020 року №607/2020", – мовиться в повідомленні.

Судді нагадали про свої гарантовані Конституцією незалежність і недоторканість і назвали статті Основного закону, що всановлюють "підстави та порядок звільненя судді Конституційного Суду України з посади або припинення його повноважень, затримання його або утримання під вартою чи арештом".

"Збори суддів Конституційного Суду України звертають увагу на неприпустимість недодержання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції України, що може призвести до блокування роботи Конституційного Суду України, яке унеможливить здійснення конституційного контролю з метою забезпечення верховенства Конституції України, утвердження прав і свобод людини", – наголосили в суді.

Читайте також: Зеленський став на Єльцинові граблі, буде або хаос, або авторитаризм – Портников

Водночас про виконання відповідного указу Зеленського чи відсторонення Тупицького в документі не йдеться.

Джерело   UAINFO

***

«Дає підстави для його звільнення»: на Тупицького подали скаргу в етичну комісію КСУ

Громадська організація «Фундація DEJURE» подала в етичну комісію Конституційного суду звернення про порушення з боку голови КСУ Олександра Тупицького.

Про це повідомив учасник «Автомайдану», член правління адвокаційного центру DEJURE Роман Маселко на своїй сторінці в Facebook.

«31 грудня я і «Фундація DEJURE» подали звернення в КСУ і в комісію з питань регламенту та етики про вчинення Тупицьким істотного дисциплінарного проступку. В цей же день КСУ його отримав і може розглянути його вже завтра, 5 січня», - розповів він.

За словами Маселка, в зв'язку з цим КСУ повинен досить швидко звільнити Тупицького.

При цьому юрист не вірить у здатність КСУ хоча б почати процедуру звільнення.

«Але я за те, щоб використовувати чинні законні методи вирішення проблеми або ж довести, що вони не в змозі шукати інші способи. Тому пробуємо і даємо шанс КСУ зберегти обличчя», - додав адвокат.

Крім цього, він уточнив, що до складу етичної комісії входять судді Василь Лемак, Олександр Касмінін, Володимир Мойсик, Сергій Сас, Ігор Сліденко і сам Тупицький.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.

28 грудня чолі голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).

За тиждень до цього «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегер, якого суддя КСУ намагався відрадити від співпраці зі слідством.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Джерело  ZN.ua/ukr