"Ты кто - до свиданья, а 3 млрд. вернешь?" В Україні ліквідована корупційна ДАБІ
Мало це чи багато – вкрасти 3 мільярди, але нарешті в Україні ліквідована успішна "організація-прокладка", у якої в фінансовому сенсі все було гладко. А от чи відгукнеться їй багаторічна корупція?
***
Ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) офіційно завершено.
Про це повідомив очільник Мінрозвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков 13 березня.
На сьогодні припинено роботу усіх її 24 територіальних органів. Усі документи передано до в Центральний державний архів вищих органів влади та управління України.
“Поставили крапку в існуванні однієї з найкорумпованіших державних структур в історії незалежної України. За підрахунками експертів, корупція в будівельній сфері, спричинена протиправними діями ДАБІ, могла щорічно становити не менше 3 мільярдів гривень. Від цього страждали як замовники будівництва та підрядники, так і громадяни, які планували придбати житло”, – наголосив він.
Наразі в Україні триває масштабна реформа містобудування. В її основі лежать цифровізація документів та автоматизація процесів.
“Ми прагнемо максимально мінімізувати людський фактор, аби учасники будівельного процесу могли онлайн подати необхідні документи та перевірити статус їх розгляду.Паралельно працюємо над тим, щоб нова система була відкритою та прозорою. Аби до неї мали доступ не тільки контролюючі або правоохоронні органи, але й представники громадськості”, – розповів Кубраков.
Нагадаємо, 13 березня 2020 року уряд ухвалив проєкт постанови про ліквідацію ДАБІ та застування замість неї окремих органів, яким будуть передані її повноваження. Відповідне рішення було прийнято на тлі великої кількості скарг та повідомлень про порушення в роботі.
Від вересня 2021 року державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ).
Джерело "МИ - УКРАЇНА"