У Британії вперше відбудеться зачаття дитини від трьох батьків

 Їх імплантують двом жінкам, які страждають на невиліковні захворювання, що можуть передатися їх майбутнім дітям.

Суть процедури штучного запліднення з використанням генетичного матеріалу від двох жінок і одного чоловіка полягає в тому, що ядро з яйцеклітини майбутньої матері переноситься в донорську яйцеклітину зі здоровими мітохондріями. Після цього проводиться штучне запліднення сперматозоїдами. Таким чином, дитина успадкує зовнішність і повний набір з 46 хромосом від своїх батьків, а мітохондріальну ДНК – від жінки-донора.

Парламент Великобританії схвалив легалізацію мітохондріальної замісної терапії (МЗТ) ще в 2015 році, а в березні 2017 Комітет Великобританії із запліднення і ембріології людини (HFEA) видав медичній клініці при Університеті Ньюкасла першу ліцензію на проведення такої процедури. Всі заявки на проведення операції будуть індивідуально розглядатися Комітетом, і дві жінки вже отримали дозвіл на проведення МЗТ.

З'ясувалося, що обидві жінки страждають від синдрому MERRF – міоклонічної епілепсії з рваними м'язовими волокнами. Зазвичай вона діагностується в ранньому дитинстві або підлітковому віці і проявляється у 1 із 100 000 людей. Синдром MERRF викликає раптові спазми, які прогресують до втрати м'язового контролю, слабкості, глухоти і деменції. І в результаті призводять до ранньої смерті.

Вивчивши сімейну історію хвороби обох жінок, HFEA прийшов до висновку, що вони з величезною ймовірністю можуть передати дітям своє генетичне захворювання. При цьому, їм обом було безглуздо проводити процедуру преімлантаційної генетичної діагностики – в їхньому випадку не було шансів, що хоч один з ембріонів буде здоровим. Тому єдиний спосіб народити дітей без спадкових захворювань – замінити уражені мітохондрії донорськими.

Лікарі клініки Ньюкасла не повідомляють, чи вдалося їм уже створити здорові ембріони, і на якій стадії знаходиться процедура, посилаючись на лікарську таємницю.

Джерело: Вголос