У Польщі заборонили рекламу, яка принижувала жінок

За рішенням районного суду в Лігниці компанія Waterius, виробник напою, повинна опублікувати вибачення та сплатити штраф у розмірі 60 тисяч злотих.

Причиною стала інтернет-реклама напою, на якій зображено обличчя молодої дівчини, яке підтримувала чоловіча рука. "Вона вже знає… що буде у неї в роті за мить", - стверджує реклама, яка також зображає рекламований напій.

Реклама викликала бурю в соціальних мережах. Багато інтернет-користувачів звинуватили виробника енергетичних напоїв у сексизмі. Комісія з рекламної етики отримала у цій справі десятки скарг, в кінцевому підсумку вирішивши, що реклама порушує "добрі манери".

Після рішення комісії асоціація "Твоя справа" вирішила подати на виробника напоїв до суду. Організація вимагала від компанії прибрати рекламу, опублікувати вибачення і заплатити 60 тисяч злотих фундації "Для Полонії", яка займається підтримкою студентів.

Окружний суд Лігниці повною мірою задовольнив вимоги позивача. Суддя постановив, що реклама порушує "хороші манери", тим більше, що вона спрямована на молодь.

Джерело: Європейська правда