Удар по протиповітряній обороні. Командування Повітряних сил ЗСУ заявило про обшуки ДБР у зенітних бригадах

У Командуванні Повітряних сил ЗСУ заявили, що слідчі Державного бюро розслідувань у трьох зенітних ракетних бригадах провели обшуки та вилучили обладнання.

***

Про це повідомили у прес-службі Повітряних сил

 У Командуванні виду повідомляють, що 1 липня 2020 року в зенітну ракетну бригаду на Київщині (військова частина А2860) прибули представники Хмельницького відділу слідчого територіального управління ДБР. 

Візит правоохоронців відбувся на підставі ухвали судді Хмельницького міськрайсуду С. Баєва в межах кримінального провадження № 62020240000000492. 

Слідчі ДБР склали протокол огляду та вилучили чотири надвисокочастотні (НВЧ) прилади, клістрони та супровідну документацію. Посадовим особам інкримінують суттєві порушення у закупівлі клістронів. Проте у постанові суду не йдеться про жодне вилучення. 

Практично водночас такі ж процесуальні дії проводять у зенітних ракетних бригадах Одещини (в/ч А2800) та Херсонщини (в/ч А1836). 

"Складається враження, що це чиясь спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави", - йдеться у повідомленні. 

 Там додають, що надвисокочастотні прилади є одним із основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль. Створений запас НВЧ приладів, у разі виходу з ладу ЗРК, дозволяє швидко відновити їх боєздатність.

Джерело  "Тиждень"