Український бізнесмен Фукс через суд вимагає повернути йому $200 тис. за квитки на інавгурацію Трампа

Багаті теж плачуть: український бізнесмен Павло Фукс подав до суду на лобіста Республіканської партії США Юрія Ванетіка через те, що той нібито взяв з нього гроші за квитки на інавгурацію Дональда Трампа, але не дістав їх.

***

Про це пише The New York Times.

Позов Фукса розглядатиме окружний суд США Центрального округу Каліфорнії.

Фукс стверджує, що у 2017 році заплатив $200 тис. за VIP-квитки на інавгурацію Трампа. Він перерахував кошти фірмі, назва якої не зазначається, за вказівкою Ванетіка. Пізніше той сказав, що квитки дістати не вдалося. Фукс не потрапив на інавгурацію і спостерігав за нею в барі готелю у Вашингтоні.

Український бізнесмен також стверджує, що Ванетік пропонував «додаткові послуги» за більші гроші. Наприклад, ще за $20 тис. можна було пообідати з сенаторами, а якщо всього заплатити $350 тис. — отримати «більше шансів зустрітися з обраним президентом».

Фукс вимагає від Ванетіка повернути гроші, а також відшкодувати моральну шкоду.

***

  • Американський закон забороняє іноземцям купувати квитки на інавгурацію президента. Втім, зазвичай вони потрапляють туди неофіційно — як гості американських донорів.
  • Команда спецпрокурора Роберта Мюллера, яка розслідує втручання Росії в американські вибори, зацікавилася українцями, які відвідували інавгурацію Трампа в 2017 році. Серед них — екснардепи Сергій Ківалов і Андрій Артеменко, чинні парламентарі Сергій Льовочкін і Борислав Береза, а також бізнесмен Павло Фукс.
  • Павло Фукс народився у Харкові. Його повʼязують з мером Харкова Геннадієм Кернесом і депутатом Михайлом Добкіним. На початку 90-х він переїхав до Москви, де заробив статок. У 2015 році отримав новий український паспорт, відмовившись, за його словами, від російського громадянства. Фукс входив до рейтингу 100 найбагатших людей України зі статком у $270 млн, за версією журналу «Фокус». В Україні бізнесмен володіє низкою газових родовищ. Він скуповує у країні проблемні активи, що залишилися з часів президентства Віктора Януковича.