Українский ексклюзив АН-178: зібран перший серійний літак на підприємстві “Антонов”

Державне підприємство “Антонов” закінчило стапельну збірку літака “Ан-178”, яка здіснена вперше без російських деталей. Літак замовлен урядом Перу і призначен для національної поліції.

***

Його замовив уряд Перу для національної поліції. Як і заплановано, український залізний птах повністю без російської комплектації вилетить до Південної Америки наступного року, повідомляє ТСН.

 

Це перший серійний “Ан-178”. Він міг з’явитися і раніше, погоджуються на держпідприємстві, але конструкторам довелося заново перерахувати сотні вузлів та агрегатів під західну електроніку та авіоніку.

“Перший серійний літак буде складатися за відсутності російських компонентів, це дійсно правда. Нас, ДП “Антонов” звинувачували, що кілька років у нас не випускалися серійні літаки і вони не викочувалися з цього цеху. Об’єктивні причини. Багато часу зайняло імпортозаміщення”, – повідомив президент ДП “Антонов” Олександр Лось.

Вже готовий фюзеляж, пристиковані крила та хвіст. Тепер залишилося ще протягти кілька сотень кілометрів проводів і буде електрика. Це фактично перша серійна машина, яку майстри збирають без паперових креслень.

 

Джерело  Shlyahta.com