Українська розвідка розповіла про результати роботи «народного супутника» ICEYE

Українська розвідка розповіла, як вплинув на можливості ЗСУ "народний супутник" ICEYE, який був куплений на пожертвування українців в один з найбільших благодійних фондів.

 ***

Українська розвідка розповіла, як вплинув на можливості ЗСУ "народний супутник" ICEYE, який був куплений за пожертвування українців у благодійний фонд Сергія Притули.

«Співробітники ГУР МО України відзначають особливу роль «народного супутника» для планування та реалізації важливих та вкрай очікуваних військових  операцій України та вкотре висловлюють вдячність усім українцям, хто допоміг з ICEYE», — йдеться у повідомленні ГУР у Telegram.

Россия объявила войну Украине в 2022: хронология событий - 24 Канал

Розвідка наголошує, відколи у розпорядженні військових розвідників опинився космічний апарат ICEYE можливості українських військових кратно зросли.

«Маскування московитської техніки, складів БК та ПММ фактично нівельовані можливостями «народного супутника» — для роботи з ним не важливі ані погода, ані час доби», — йдеться у повідомленні.  

Россия сообщила об украинском ударе по нефтебазе в Белгороде. Что известно  - BBC News Русская служба

У ГУР підкреслили, що за півроку використання супутника Україна перетворила на металобрухт російської військової техніки на мільярди доларів, «не кажучи про скупчення ворожої (тимчасово) живої сили, і навіть об'єкти військової логістики».

У серпні 2022 року благодійний фонд Сергія Притули купив супутник за гроші, зібрані в рамках проекту «народний Байрактар». Після того, як українці за три дні зібрали 600 млн грн на безпілотники, компанія-виробник Baykar повідомила, що безкоштовно відправить три Байрактори на український фронт

Компанія ICEYE надала Міноборони України повний доступ до всіх можливостей одного зі своїх супутників, який знаходиться на орбіті у цьому регіоні. Також Україна отримала доступ до сузір'я SAR-супутників.

Сергій Притула уточнив, що українська сторона продовжуватиме володіти супутником доти, доки він працюватиме на орбіті. Супутник SAR може передавати дані цілодобово, незалежно від погодних умов або часу доби.

 
Редактор:  Єлизавета Кумбер
Джерело  "Новое время"