Уміє плакати, панікувати, кликати на допомогу. Учені створили робота, який повинен страждати

   Він має пульс, може зображати інсульт або анафілактичний шок, кровоточити, плакати, панікувати, кликати на допомогу та показувати емоції

  Компанія Gaumard Scientific розробляє медичні тренажери з 1940-х років. Починалось все з синтетичних скелетів і анатомічних фігур, а тепер технологія компанії стала набагато більш інтерактивною – розробники виготовили незвичайного гуманоїдного робота Хела.

  Як стверджують у компанії, Хел був створений, щоб страждати. Його головне завдання – навчити студентів-медиків надавати першу допомогу та уникнути неефективних тренувань на нерухомому манекені.

  Робот дуже схожий на людину і навіть може відчувати емоції – в його обличчя вбудовані спеціальні механізми, які дозволяють йому виглядати сердитими, переляканим, розгубленим тощо. Хел може плакати, кровоточити та мочитися, а його зіниці реагують на світло як людські.
   Гуманоїдом можна управляти через планшет і викликати у нього анафілактичний шок або зупинку серця. У студентів буде можливість під’єднати його до крапельниці та реанімувати. Також у Хела є функціональні ніс і рот – в певних ситуаціях, таких як анафілаксія, його язик або горло набухають. Студенти також можуть під’єднати його до ЕКГ для спостереження за серцевим ритмом. Крім цього, Хел може кликати на допомогу маму або кричати, щоб лікарі його не чіпали.
   Розробники сподіваються, що Хел допоможе студентам звикнути до людських реакцій в непередбаченій ситуації. Однак виник несподіваний нюанс – робот настільки реалістичний, що інструкторам потрібно уважно стежити за тим, щоб не засмутити або навіть шокувати стажистів.

   «Можливо, в один прекрасний день машини зможуть інтерпретувати та відтворювати наші емоції. Але до тих пір ми, як люди, повинні контролювати цю частину і знати, як використовувати машину в навчанні людей», – зауважує представник Центра серця дитячої лікарні Л.Паккард Ліліан Су.

Джерело: online Експрес