Ураган «Кіара» - Європа постраждала від потужного удару

Потужний ураган, що прокотився Європою, призвів до загибелі щонайменше шести людей у Чехії, Польщі, Швейцарії, Швеції, Словенії і Великій Британії.

***

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Також, за повідомленнями, декілька людей були поранені.

Ураган «Кіара» вдарив по Великій Британії й Ірландії 9 лютого, а потім почав рухатися на схід, знеструмлюючи десятки тисяч будинків по всій Європі.

Крім того, через негоду були скасовані сотні авіарейсів. Зокрема, понад 700 рейсів були скасовані в чотирьох німецьких містах: Франкфурті, Мюнхені, Дюссельдорфі й Кельні.

Зокрема, в Чехії, Словенії та в Великій Британії загинули по одній людині – жертвами стали водії, на автомобілі яких впали дерева. На гірськолижному курорті в Польщі загинули жінка і її дочка. Ураган зірвав дах пункту прокату лижного спорядження. Вітром дах віднесло на людей, які були біля підйомника. В результаті інциденту постраждали ще три людини.

Ураган призвів до сильної повені в Англії і спричинив перебої у залізничному й автомобільному сполученні в кількох країнах.

Синоптичні служби повідомили про значне підвищення рівнів води на узбережжях у Данії, Норвегії, Швеції й Фінляндії.

Зазначимо, що ураган «Кіара» охопив Велику Британію і Північну Європу, зумовивши повені та перебої у роботі транспорту. По всій Британії було зафіксовано понад 200 загроз повеней і перебоїв у роботі залізниці; в Нідерландах, в амстердамському аеропорту Схіпхол скасовано близько 240 рейсів.

Rescuers work on the A2 motorway in Marly, northern France, after a truck was tipped over in the early morning from strong winds brought by storm Ciara on February 10, 2020. - Hundreds of flights and train services were cancelled on February 10 as Storm Ciara sweeps over northwest Europe packing powerful winds, and leaving swatches of Europe without power after unleashing torrential rain and causing flash flooding.

 

Крім цього, удар стихії залишив без світла 130 тис. будинків у Франції, 62 тис. будинків у Великій Британії, 50 тис. будинків у німецькій федеральній землі Баварія, 10 тис. – в Ірландії.

Пориви вітру «Кіари» досягали 150 км/год на північному заході Уельсу, а на півночі Франції – 140 км/год.


Джерело  Zaxid.net