Уряд схвалив концепцію розвитку цифрової економіки

«Одна з головних переваг розвитку цифрової інфраструктури та цифрової економіки – усунення фактору чиновника і, як наслідок, значне покращення якості надання послуг громадянам та бізнесу»,  — зазначив раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Наша амбітна мета — досягти до 2021 року 5% ВВП завдяки розвитку цифрової економіки», — повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Титарчук під час презентації документа.

Раніше, перший віце-прем'єр-міністр — міністр економрозвитку і торгівлі Степан Кубів повідомив, що близько третини сільського населення в Україні не мають доступу до інтернету, не мають підключення до інтернету 53% шкіл, близько 99% медичних установ.

«Ми визначили близько 50 показників цифрового розвитку України. До речі, один з ключових пунктів плану заходів — показники розвитку цифрових інфраструктур, зокрема, максимальне покриття широкосмуговим інтернетом», — додав Тітарчук.

Водночас міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що проект «дуже амбітний».

«Європейський Союз зробив це за останні 12-15 років. Те, що ми хочемо зробити за наступні три роки — це просто бомба. Але якщо ви почитаєте другий додаток, то ми в цьому році в основному займаємося тим, що готуємо документи, концепції, програми. Але якщо ви захочете знайти, що конкретного ми там робитимемо — ви цього не знайдете. Існує фактично 2 світи: наша амбіція, це реально суперова амбіція. І другий — це те, що ми можемо зробити», — зазначив Клімкін. 

Він закликав Гройсмана узяти впровадження концепції під особистий контроль, зокрема, у частині фінансування.

«Без цього все це залишиться словами», — додав Клімкін.

Прем'єр-міністр Володомир Гройсман зазначив, що цей документ у процесі роботи буде змінюватися. 

Для впровадження такої політики в Мінінфраструктури створено Директорат цифрової інфраструктури на транспорті та послуг поштового зв’язку.

Джерело: ВВС