Вакцина від героїнової залежності

Новий засіб також запобігає передозуванню наркотиком.

Американські вчені з Науково-дослідного інституту Скріппса досягли важливого етапу у розробленні безпечної та ефективної вакцини, що лікує героїнову залежність, а також запобігає передозуванню наркотиком.

Як зазначається, вакцина виявилась безпечною для тварин і залишається стабільною за кімнатної температури протягом місяця, тож незабаром буде готовою до тестування на людях.

"Вакцина від героїну стала на один крок ближче до клінічної оцінки", - сказав Кенді Хван, перший автор дослідження та науковий співробітник Інституту.

Препарат тренує антитіла імунної системи розпізнавати і зв’язувати молекули наркотику, щоб ті не проникали в мозок та не викликали ейфорію. Таким чином, це може запобігти рецидивам наркоманів, що одужують.

Щоб досягти цього, розробники з’єднали молекулу наркотику, що не викликає природної імунної відповіді, з білком-носієм, що спонукає імунну системи виробляти антитіла. Учені також додали до вакцини ад'ювант, що підвищує її ефективність.

Дослідники випробували 20 комбінацій різних білків та ад’ювантів перед тим, як визначили найефективнішу та найстабільнішу. Нею виявилось поєднання правцевого анатоксину з алюмінієвим галуном.

Наступний крок у дослідженні -  знайти виробника, щоб випускати вакцину у великих масштабах.

Як повідомляється, від 2000 до 2016 року від передозування героїном померло 15 426 американців, і смертність продовжує зростати. Також у небезпечному становищі ті, хто приймає рецептурні опіоїди, оскільки вони схильні до героїнової залежності.

Джерело: TCN