Вперше в історії Україну обрали до складу КВС ЮНЕСКО, а росію виключили з ВР ЮНЕСКО
22 листопада Україну вперше обрали до складу Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це відбулося на 24-й сесії Генеральної асамблеї країн — учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.
***
Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП).
Міністерство додає, що в липні 2022 року Україна подавала свою кандидатуру до цього комітету на період 2023–2027 років.
Україна ще у 1988 році ратифікувала Конвенцію про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини від 1972 року. Саме на цій конвенції базується статус об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Крім того, конвенція передбачає зобов’язання держави, яка має культурну і природну спадщину, а також сприяє міжнародній співпраці з питань її охорони. Кожна держава — сторона конвенції зобов’язана не завдавати шкоди спадщині, яка розміщена на території інших держав-сторін.
Джерело "Glavnoe.in.ua"
***
Вперше в історії Росія була виключена з Виконавчої ради ЮНЕСКО.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
"Епоха російського впливу закінчилася, і це правильно: російським терористам не місце на чолі значущих міжнародних організацій. Міжнародна роль Росії буде тільки слабшати", – заявив Зеленський.
"Тепер Москва викинута з Виконавчого комітету ЮНЕСКО, знову ж таки – вперше в своїй історії. Далі буде!" – написав Кислиця.
Згідно з опублікованими на сайті ЮНЕСКО результатами голосування, до групи ІІ "Східна Європа" Виконавчої ради ЮНЕСКО, куди входила РФ, наразі обрано Сербію (137 голосів), Албанію (134), Словаччину (117) і Чехію (99).
- У жовтні 2022 року Зеленський закликав виключити РФ з ЮНЕСКО у зв'язку з численними ударами армії РФ по культурних та освітніх закладах: Скажіть, будь ласка, чому представники Росії досі серед вас? Що вони роблять у ЮНЕСКО?".
- На початку серпня 2023-го Рада звернулась до ЮНЕСКО, парламентів та урядів її держав-членів із закликом позбавити РФ членства в ЮНЕСКО.