В'єтнам: російський хлам не потрібен нам - ми купимо сучасну зброю у країни, члена НАТО
Агресія росії відштовхнула навіть В'єтнам, який був її давнім партнером і традіційно купував у кремля зброю, починаючи з традіційного автомату Калашникова, а тепер країна воліє мати торгові стосунки з членом НАТО - Чехією.
***
В'єтнам, 80% озброєнь якого – радянського та російського походження, хоче диверсифікувати свій арсенал. І звернувся для цього до колишнього партнера із соціалістичного табору, який тепер є членом НАТО. Ханой веде переговори з Чехією про військові поставки, включаючи літаки, радари, стрілецьку зброю, а також модернізацію наявної бойової техніки, розповіло Reuters джерело в чеському уряді. За його словами, тема безпеки була однією з головних під час триденного візиту минулого тижня прем'єра Петра Фіали до В'єтнаму. З 15 бізнес-лідерів, що його супроводжували, четверо представляли підприємства ВПК.
За підсумками зустрічі Фіали з прем'єром Фам Мінь Тіном уряд В'єтнаму заявив, що «два лідери домовилися активізувати співпрацю у сфері безпеки та оборони».
У 2019 р. В'єтнам замовив у чеського виробника Aero Vodochody дюжину легких бойових літаків L-39NG, постачання має розпочатися цього року. Обговорюються додаткові закупівлі, а також продаж військових вантажних літаків L 410 NG, говорить джерело Reuters, яке брало участь у переговорах на найвищому рівні.
Збройові контракти зазвичай включають і наступне обслуговування, постачання компонентів. Тут Чехія має добрі шанси замінити Росію, тому що її оборонні компанії навчилися модернізувати радянсько-російську техніку та випускати сумісне з нею нове обладнання. У Ханої компанії Czechoslovak Group та STV Group обговорювали встановлення на такі танки та бронемашини сучасних систем зв'язку, а також контракти на обслуговування та продаж запчастин. "Варіантів небагато, якщо хочеш, щоб твоя радянська техніка продовжувала працювати, та ще й робила це більш ефективно", - сказав Reuters посол Чехії в Ханої Гінек Кмонітек.
Росія здає позиції на міжнародному ринку озброєнь, багато в чому через катастрофічні втрати військової техніки в ході війни з Україною. За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем світу, експорт озброєнь із Росії у 2018–2022 роках. впав на 31%, а її частка на світовому ринку скоротилася із 22 до 16%.
Джерело Charter97.org