Японія запустила в космос перший у світі ... дерев'яний супутник і це не жарт

Одна з найбільш успішних космічних країн, Японія, дивує світ екслюзивними технологіями, як, наприклад, першою в історії посадкою на астероїд. Цього разу знову ж таки вперше в космос відправився дерев'яний супутник для перевірки використання дерева, як міцного та екологічного матеріалу в освоєнні Місяця та Марсу. Так що, як у відомій пісні, "И на Марсе будут яблони цвести", а поливати дерева тоді має ... Буратіно. Успішні японські досягнення у космосі дають надію, що це не жарт.

,  ***.

Більш  детально:

"У межах раннього випробування використання деревини в дослідженні Місяця та Марса 5 листопада було запущено у космос перший у світі дерев'яний супутник, який побудували японські дослідники, - пише Reuters

Дерев'яний супутник розміром з долонею було виведено на орбіту на висоті близько 400 км над Землею / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скриншот

 

LignoSat, який розробив Кіотський університет і будівельна компанія Sumitomo Forestry (1911.T), було доставлено на Міжнародну космічну станцію в межах місії SpaceX, а пізніше його було виведено на орбіту на висоті приблизно 400 км над Землею. 

Зазначається, що супутник було названо на честь латинського слова, яке означає "дерево". LignoSat має розмір долоні та має на меті показати космічний потенціал відновлювального матеріалу тоді, як люди досліджують життя в космосі. 

"За допомогою деревини, матеріалу, який ми можемо виробляти самі, ми зможемо будувати будинки, жити та працювати в космосі завжди", - наголосив астронавт, який літав на космічному шатлі та вивчає космічну діяльність людини в Кіотському університеті Такао Дої.

Зокрема команда Дої вирішила розробити сертифікований NASA дерев'яний супутник, аби довести, що деревина є матеріалом космічного класу. 

"На початку 1900-х років літаки робили з дерева. Дерев'яний супутник теж може працювати", - підкреслив професор лісівництва Кіотського університету Кодзі Мурата.

Він пояснив, що деревина може існувати в космосі довше, ніж на Землі, адже там немає води або кисню, які могли б її зіпсувати. 

За словами дослідників, дерев'яний супутник також буде мати мінімальний вплив на навколишнє середовище. 

Дої наголосив, що звичайні металеві супутники створюють частинки оксиду алюмінію під час входження в атмосферу, проте дерев'яні супутники просто згоряють, завдаючи менше забруднення.

"У майбутньому металеві супутники можуть бути заборонені. Якщо ми зможемо довести, що наш перший дерев'яний супутник працює, ми хочемо запропонувати його компанії SpaceX Ілона Маска", - додав науковець".

Джерело  " Unian.ua "